مراحل کاشت مو [ از سیر تا پیاز ]

کاشت مو

مراحل کاشت مو از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و شما باید به دنبال کلینیک کاشت مو معتبر باشید تا از انجام مراحل کاشت مو درست و منحصر به فرد مطلع شوید! برای مثال شما می توانید از مراجعین کاشت مو کلینیک ستاره ایران نوین سوال بپرسید که آیا از خدمات کلینیک ستاره راضی هستند یا خیر! در نظر داشته باشید که مهمترین موضوعی که می تواند در انتخاب کلینیک مناسب به شما کمک می کند، دقیقا همین است که نظرات مراجعه کنندگان قبلی کلینیک مد نظر خود را پیدا کنید تا راحت تر بتوانید تصمیم گیری کنید! زیرا مراحل کاشت مو جزء سخت ترین و پر عوارض ترین عمل های جراحی در جهان است، زیرا خون ریزی بسیار زیادی به همراه دارد که اگر از کلینیک تخصصی ستاره استفاده کنید، با جدیدترین روش کاشت مو در جهان با متخصصین کاربلدی رو به رو خواهید شد که صدها و یا هزاران عمل جراحی مو را انجام داده اند، برای اطلاعات بیشتر در مورد کاشت مو کلینیک ستاره، در این مقاله با ما همراه باشید.

مراحل کاشت مو در سال ۱۳۹۹

روش های مختلفی برای جراحی کاشت مو بکارگرفته میشود. که هر یک از آنها ویژگی های مخصوص به خود را دارند. اما مراحل کاشت مو در تمام روش های کاشت مو مشترک است. هرچند که این اشتراکات زیاد است ولی تنوع در روش ها نیز براساس نیاز و انتظار بیمار زیاد میشود و در هر چند سال یکبار شاهد معرفی روش جدیدی در این عرصه زیبایی هستیم.

برداشت گرافت مو

اولین مرحله از کاشت مو، برداشت مو از بانک مو است که به موهای برداشته شده از بانک مو گرافت میگویند.

اگر با ذره بین به دقت به موهای جلو و یا پشت سر نگاه کنید متوجه می شوید که تعدادی از موها به صورت تک شاخه، تعدادی به صورت دو شاخه، تعدادی به صورت سه شاخه و بعضا تعدادی نیز به صورت چهار شاخه از پوست خارج شده اند.

به هر یک از این دسته های یک تا چهار تای گرافت گفته می شود .

یعنی هر گرافت عبارتست از یک یا چند پیاز مو که ساقه ی انها از یک نقطه از پوست خارج شده اند.

گرافت مو

نتیجه و رشد موها پس از کاشت مو

پس از گذشت ۴ هفته تعداد زیادی از آن ها دوباره می ریزند اما ریشه در زیر پوست زنده است و پس از گذشت حدود ۴ ماه شاهد ظهور مو های نازک و کرکی شکل خواهید بود و به مرور زمان و با گذشت ۹ ماه شاهد ضخیم شدن و افزایش تعداد و تراکم آن ها خواهید بود.

کاشت مو

حالت شوک زمانی اتفاق خواهد افتاد که در اکثریت افراد به همراه مو هایی که کاشته شده است، تعدادی از  موهای قبلی اطراف محل کاشت نیز ، وارد مرحله استراحت شده و می ریزند و محل کاشت از گذشته ی خود کم مو و کم پشت تر به نظر می رسد(حدودا مدت ۶ ماه). این مرحله موقتی بوده و پس از عبور کردن از دوره اش مو شروع به رشد کرده و به تراکم آن افزوده خواهد شد.

رشد کردن موی سر پس از پیوند مو برای هر کسی متفاوت است اما به طور کلی رشد مو و به نتیجه رسیدن، ۶ تا ۱۲ ماه زمان می برد.

ممکن است مو در هر طرف سر به طور یکنواخت رشد نکند و با ریزش در اطراف محل پیوند همراه باشد، که جای نگرانی نیست.

ویژگی های بانک مو در مراحل کاشت مو

بانک موی قابل استفاده در کاشت مو باید دارای ویژگی هایی به منظور برداشت مو از این منبع باشد.

بیشتر متخصصین سعی بر این دارند که از موی پشت سر و ناحیه گردن استفاده نمایند زیرا این قسمت از موها کمتر دچار ریزش می گردند.

جراح باید سعی نماید با دقت و مهارت زیادی به استخراج فولیکول های مو بپردازد زیرا از دست دادن فولیکول و بانک مو می تواند نتیجه جبران ناپذیری ایجاد کند. به دلیل این که کیفیت موی بدن پایین تر از موی سر می باشد ممکن است مشکلاتی ایجاد گردد اصولا موی سر در سر سازگارتر از موی بدن می باشد و بهتر است برای داشتن نتیجه ماندگار و دائمی از موی سر برای کاشت استفاده گردد ولی در صورت نبودن بانک موی مناسب در سر بهترین گزینه استفاده از موی بدن می باشد.

این خصوصیات عبارتند از :

  • تراکم مو باید مناسب باشد. انتظار تراکم خیلی بالا و موهای بسیار پرپشت در این ناحیه نیست ولی باید در حدی باشد که پس از برداشت خود ناحیه بانک مو دچار کچلی نشود.
  • قوی بودن ریشه های مو نیز از دیگر فاکتورهای بانک موی مناسب است. اگر ریشه از استحکام کافی برخوردار نباشند پیوند مو انجام شده موفقیت چندانی ندارد و پس از مدتی موهای رشد کرده پس از کاشت دوباره میریزند و دیکه رشد نخواهن کرد. و این موضوع جراحی انجام شده را بی اثر می کند.
  • میزان موهای سفید شده نیز در برداشت بانک مو باید مورد توجه باشد. اگر این تعداد خیلی زیاد باشد بیمار باید بداند که موهای رشد کرده در اثر کاشت مو نیز سفید در می آید و ممکن است به لحاظ ظاهری برایش خوشایند نباشد.

بانک مو

پانسمان جراحی کاشت مو

پس از برداشتن فولیکول های مورد نیاز، برای جلوگیری از عفونت و بیماری های دیگر محل برداشت فولیکول مو را پانسمان و می بندند.

این پانسمان بعد از گذشت یک روز باز می گردد و دیگر احتیاج به بستن سر نمی باشد و پزشک به پا کردن لکه های پوستی و لخته های خون در سر می پردازد و بعد از دو هفته به طور کامل از بین می رود و هیچ نشانه ایی از کاشت مو نمی باشد.

شرایط محل کاشت مو

محل کاشت موی سر کاملا تمیز و ضد عفونی شده عاری از حساسیت های پوستی باید باشد.

سپس گرافت های فولیکول های مو بصورت واحد های یک، دو و یا سه تایی جدا و آماده جهت کاشت می شود.

در این هنگان که محل کاشت دچار زخم هایی شده است، پانسمان میشود. دقت و ظرافت در این مرحله از کاشت به اندازه براشت مو نیز اهمیت دارد.

کاشت مو

کارهایی که پس از کاشت مو باید انجام داد؟

پس از انجام کاشت، بیمار میتواند مرخص شود. جراح متخصص پوست و مو با تجویز دارو برای کاستن درد پس از بی حسی و التهاب ناحیه کاشت و اطراف آن بیمار را راهی میکند.

روز بعد از جراحی بیمار به کلینیک کاشت مو که جراحی خود را انجام داده مراجعه میکند.

پرسنل کلینیک پانسمان را تعویض و ناحیه کاشت را نیز بررسی میکنند که مشکل خاصی پیدا نکرده باشد.

شرایط و مراحل کاشت مو پس از جراحی

پس از کاشت مو ممکن است دلمه هایی در محل هایی که کاشت مو صورت گرفته است ایجاد شود.

به این دلمه ها نباید دست زد. پس از ۱۰ روز به مرور زمان آن ها خود به خود از بین رفته و به همراه از بین رفتنشان بعضی از ساقه های مو خواهد ریخت. اما سایر ساقه های باقی مانده پس از گذشت ۳ هفته رویش پیدا می کنند که نشانه انجام پیوند مو موفق است.

مطالب مرتبط:

کاشت مو با سلول های بنیادی

روش کاشت مو با سلول های بنیادی

کاشت مو سلول های بنیادی ، به راحتی مشکل زیبایی افرادی که دچار طاسی و یا ریزش مو شده اند را حل می کند و در نظر داشته باشید که کاشت مو یکی از مهمترین عوامل زیبایی انسان ها در سال 2019...

تفاوت کاشت مو با میرو اسکالپ

تفاوت کاشت مو با میکرو اسکالپ

کاشت مو با میکرو اسکالپ یک روش فوق العاده برای افرادی است که به ریزش مو موقتی دچار هستند و آنها توانایی پرداخت هزینه های خیلی بالا را ندارند و در عین حال دوست دارند که شکل و فرم زیبایی صورت و...

کاشتد مو

کاشت مو تضمینی

کاشت مو چرا پرطرفدار است؟ کاشت مو یکی ازجراحی های پرطرفداری است که همواره افراد را به  نتیجه مطلوب رسانده است و همینطور باعث تغییر و زیبایی افراد میشود و مشکلاتشان در زمینه زیبایی و سلامتی را به خوبی رفع کرده است....

کاشت مو

روش کاشت مو بدون تراشیدن سر

روش کاشت مو بدون تراشیدن سر مراجل کاشت مو با تراشیدن کامل مو ، رایج ترین روش کاشت مو ین همه ی بیماران است . در این شیوه، منطقه ی اهداکننده و گیرنده به طور کامل تراشیده می شود . کاشت مو...

کاشت مو

تفاوت روش کاشت مو fit با fut

عمل جراحی کاشت مو fit در عمل جراحی کاشت مو fit مهم ترین عامل نحوه برداشتن مو از بانک مو است. که تفاوت روش کاشت مو fit با fut در این مرحله زیاد است. در این روش موها بصورت تکی از ناحیه...

کلینیک کاشت مو

بهترین کلینیک کاشت مو در تهران

بهترین کلینیک کاشت مو در ایران کجاست و چگونه می توان بهترین کلینیک کاشت مو را تشخیص داد؟ اگر به دنبال کلینیکی هستید که پروسه ی کاشت مو شما را به بهترین شکل ممکن انجام دهد، باید از یک کلینیک با قدمت...

کاشت مو

تفاوت ترمیم مو با کاشت مو

ترمیم مو چگونه انجام میشود؟ تفاوت ترمیم مو با کاشت مو در این است که ترمیم مو روشی مناسب برای افرادی است که ریزش مو شدید داشته و دچار طالسی شده اند و از طرفی بانک مو مناسبی برای انجام عمل کاشت...

جدیدترین روش کاشت مو

جدیدترین روش کاشت مو MICRO FIT

جدیدترین روش کاشت مو در سال 2020 چیست؟ آیا می توان به هر روشی برای کاشت مو اعتماد کرد؟ همه ما می دانیم که هر عمل جراحی عوارضی را برای بیماران به همراه دارد و در نظر داشته باشید که عمل جراحی...

یک پاسخ به “مراحل کاشت مو [ از سیر تا پیاز ]”

  1. siyawashgardi گفت:

    دستتون درد نکنه ولی اموزش ندادید که بعد از کاشت چ کنیم بعد از چند روز جای کاشت شسته شود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *