لیپوماتیک

لاغری با لیپوماتیک

لیپوماتیک یا همان پیکر تراشی عمل جراحی است که برای لاغر شدن استفاده می شود. بکارگیری امواج اینفراسونیک جهت ایجاد نوسان و ارتعاشاتی باعث جدا سازی سلول های چربی از بافت های دیگر بدن می شود را لیپوماتیک می گویند. اصولا در این روش سلول های چربی تخریب نمی شوند بلکه بعد از جدا سازی سلول های چربی از یکدیگر به وسیله ساکشن آن ها را از زیر پوست خارج می کنند.

لیپوماتیک

پیکر تراشی با لیپوماتیک

به وسیله این روش می توان تمام نواحی مختلف بدن را به فرم دلخواه رساند و از شر چربی های اضافی خلاص شد. در واقع پیکر تراشی عملی است که بدون تیغ جراحی انجام می گیرد. چربی های اضافی بدن در این روش بدون درد و خونریزی خارج می شوند. نداشتن خونریزی خود حسن بزرگی در این جراحی محسوب میشود.

تاثیرات لیپوماتیک

از لیپوماتیک در زمینه زیبایی اندام ها و لاغری موضعی بهره بسیاری میتوان برد . تغییر سایز و رسیدن به فرم و حجم دلخواه بدن شاید کار آسانی به نظر نیاید اما استفاده از روشی چون پیکر تراشی لیپوماتیک آرزوی رسیدن به سایز دلخواه را برآورده می سازد. تخلیه ی چربی از مناطق مختلف بدن با این روش پیکر تراشی به صورت متناسب انجام می شود.

لیپوماتیک

تفاوت لیپوماتیک با دیگر روش های لاغری

تفاوت عمده ی دستگاه پیکر تراشی لیپوماتیک با سایر دستگاه های لیپوساکشن در این است که میله لیپوماتیک علاوه بر حرکت رفت و برگشتی دارای حرکات دورانی و لرزشی است. همچنین در این روش احتمال آسیب به بافت ها بسیار کمتر است بنابراین از اطمینان بیشتری برخوردار است.

لیپوماتیک برای کدام نواحی بدن استفاده میشود؟

پیکر تراشی لیپوماتیک برای تمام نواحی بدن اعم از پهلو و شکم، بازو، غبغب، باسن و ساق پا، پشت و … قابل استفاده است. در هر جای بدن که تجمع چربی زیاد بوده و آن اندام را از فرم طبیعی خود خارج کرده باشد، میتوان از این روش استفاده کرد. علاوه بر کسانی که معضل چاقی زیاد دارند، افرادی هم که تنها یکی از اندام آنها نیز دچار چاقی موضعی است از این شیوه استفاده میکنند.

 عوارض احتمالی لیپوماتیک

اگر کاندیدای لیپوماتیک بدرستی شناسایی نشود و پزشک هم تخصص و مهارت لازم در این زمینه را نداشته با‌شد، امکان ایجاد عارضه های خطرناکی وجود دارد. در صورتی که پزشک از تجربه کافی برخوردار نباشد، متاسفانه عوارضی مثل غیرقرینگی اندام‌ها مثلا ران‌ها، گودرفتگی‌های غیرطبیعی، جمع شدن مایعات زیرپوست، خطر بروز عفونت بیمارستانی و… ایجاد می‌شود..
در مورد همه افراد ، درد مختصر بویژه هنگام ماساژدرمانی، خروج خونابه از نقاط سوراخ شده و کبودی وجود دارد. اما جای نگرانی نیست البته افراد مبتلا به فشارخون بالا، بیماران قلبی و عروقی و افراد مبتلا به دیابت باید قبل از انجام لیپوماتیک با پزشک معالجه شان مشورت کنند، چون درست است که کم‌ شدن حجم و توده چربی بویژه در ناحیه شکم، وضع سلامت این افراد را بهتر می‌کند، اما می‌تواند خطراتی نیز در پی داشته باشد.

نتایج لیپوماتیک

نتایج لیپوماتیک تا زمانی که التهاب کاهش یابد، کاملا مشخص نخواهد شد ولی  تغییر سایز بعد از لیپوماتیک موضع تحت جراحی لاغری تا حدی اتفاق میافتد.برای مشاهده نتیجه نهایی در برخی موارد ممکن است چند ماه طول بکشد. بعد از تقریبا 4 هفته، بیشتر تورم برطرف شده و ناحیه ای که چربی برداشته شده کم حجم خواهد داشت.برگشت ناپذیری چربی اضافی مهم ترین دغدغه ی کسانی است که برای جراحی پیکر تراشی اقدام می کنند. مزایای لیپوماتیک نسبت به روش های دیگر بسیار قابل توجه است.

لیپوماتیک

نکاتی که بعد از جراحی باید رعایت کرد؟

به دلیل عدم تحریک کلاژن ها و شلی پوست بعد از جراحی با لیپوماتیک، حداقل تا 9 هفته گن پوشیده شود. البته بهترین زمان توصیه شده برای پوشیدن گن 6 ماه است.
به دلیل اینکه کبودی، خونریزی و کوفتگی با لیپوماتیک زیاد است و این کبودی حداقل تا 2 هفته طول می کشد به بیمار اطلاع داده شود که بیمار دچار استرس نشود.
به دلیل خونریزی شدید بیمار و احتمال افت شدید فشار خون، در اطاق عمل حتما  ست احیا و  کیسه های خون مطابق با گروه خونی بیمار از قبل مهیا باشد که در صورت نیاز بیمار, بلافاصله به بیمار خون تزریق شود.
به دلیل آسیب احتمالی به تخمدانها ناشی از ضربات شدید ویبریشن و هم چنین خونریزی شدید ناشی از استفاده از لیپوماتیک، جلو و عقب افتادن پریود امری شایع است. پس برای جلوگیری از استرس به بیمار، حتما بیمار از نامنظمی پریود بعد از عمل آگاه شود.

هزینه های لیپوماتیک

نکته آخر اینکه هزینه لیپوماتیک براساس حجم توده چربی، تعداد مناطق مورد نیاز و نیز محل انجام جراحی (کلینیک، بیمارستان، …) تعیین می‌گردد.

توصیه می­‌گردد این اعمال به هیچ عنوان در مطب یا کلینیک­‌های معمولی انجام نشده و حتماً توسط جراح و در شرایط بیمارستانی با حضور کلیه امکانات انجام گردد.

دوره نقاهت بعد از عمل لیپوماتیک

دوره ی نقاهت عمل جراحی پیکر تراشی لیپوماتیک کوتاه بوده و در اکثر موارد بیمار بعد از عمل ترخیص می گردد. سوراخی که برای استخراج چربی ایجاد شده معمولا بعد از دو روز بسته می شود و شخص یک هفته بعد از عمل جراحی می تواند به زندگی روزمره دامه دهد در عین حال مراقبت هایی هم لازم نیز باید رعایت شود.

مطالب مرتبط:

مزایای لیپوماتیک

مزایای لاغری با لیپوماتیک

خارج کردن چربی از اندام ها با کم ترین عوارض از روش های زیبایی برای لاغری اندام ها استفاده بسیار زیادی میشوند. جراحی های پیکرتراشی برای لاغر شدن موضعی بسیار موثر واقع شده است . افرادی که دچار چاقی در اندام های...

جراحی ترمیمی

جراحی ترمیمی

جراحی ترمیمی بینی افراد به دلایل بسیاری ممکن است تحت عمل جراحی قرار بگیرند. گاهی جراحی های انجام شده به دلایل مختلف نیاز به تکرار عمل و یا انجام عمل های مکمل دارند. هیچ قسمتی در جراحی زیبایی مهم تر از جراحی...