لیپوساکشن

لاغری موضعی با لیپوساکشن 

لیپوساکشن یک روش جراحی زیبایی است که چربی هایی را حذف می کند که از طریق رژیم غذایی و ورزش نمیتواند فرد را از دست آنها خلاص کند.
یک جراح پلاستیک یا متخصص پوست معمولا این روش را روی شکم، ران، باسن، پهلو، دستها یا چهره خود برای بهبود فرم اندام ها انجام می دهد. لیپوساکشن می تواند با سایر جراحی های پلاستیک انجام شود، از جمله جراحی صورت، پستان و جراحی های شکم.

لیپوساکشن

لیپوساکشن چگونه انجام میشود؟

همانطور که از اسم این روش پیداست بیرون کشیدن چربی ها از نواحی پر تراکم چربی است که این روش نیاز به جراحی دارد. جراح با در اختیار داشتن کادر مجرب و امکانات پیشرفته تحت عمل جراحی ابتدا چربی را از بافت عضلانی جدا می کند. در پی آن بیرون کشیدن چربی انجام میگیرد.

مراحل انجام لیپوساکشن

اولین قدم این است که با جراح خود مشورت کنید. در مورد اهداف، گزینه ها، خطرات و مزایا و هزینه ها صحبت کنید.
در لیپوساکشن به سه روش ابتدا چربی های ناحیه مورد نظر را از حالت سفت وجامد به ذرات کوچکتر و نیمه مایع تبدیل میکنند. سپس توسط دستگاه مکش چربی های خرد شده بیرو کشیده میشوند.
در لیپوساکشن معمولا بیهوشی عمومی دریافت خواهید کرد و در طی جراحی دردی را حس نخواهید کرد.

لیپوساکشن برای چه افرادی مناسب نیست

اگر شما مشکلات بهداشتی یا بیماری قلبی، دیابت یا ضعف سیستم ایمنی داشته باشید پزشک معالج معمولا این روش از جراحی را توصیه نمیکند ولی همه اینها به جلسه مشاوره با پزشک متخصص جراحی زیبایی بستگی دارد.

روش های خرد کردن چربی در لیپوساکشن

  • لیپوساکشن تامسنت ؛ با بی حسی موضعی همراه با تزریق دارو رایج ترین نوع عمل لیپوساکشن می باشد. در این روش، قبل از برداشتن چربی ها ابتدا مقدار زیادی از یک محلول دارویی به درون مناطقی از بدن که چربی اضافی آن باید حذف شود، تزریق می گردد. گاهی از اوقات ممکن است که حجم محلول تزریق شده بیش از سه برابر مقدار چربی هایی باشد که از آن موضع برداشته می شود.
  • لیپوساکشن فوق مرطوب ؛ لیپوساکشن به روش فوق مرطوب نیز روشی مشابه با لیپوساکشن تامسنت می باشد، اما تفاوتی که دارد آن است که حجم محلول تزریق شده در موضع محل عمل، کمتر از مقدار تزریق شده در روش تامسنت می باشد. اغلب لازم است که این عمل تحت شرایط بیهوشی خفیف (نوعی از بیهوشی که بیمار در زمان عمل به حالت خواب آلود است) یا بیهوشی عمومی (نوعی از بیهوشی که بیمار در زمان انجام عمل کاملاً خواب است و دردی احساس نمی کند) انجام شود.
  • لیپوساکشن به کمک اولتراسوند (UAL) ؛ یکی دیگر از روش ها است که در آن از امواج اولتراسونیک برای شکستن سلول های چربی و تبدیل آنها به حالت مایع استفاده می شود. در مرحله بعد، این سلول ها با استفاده از مکش وکیوم از محل مورد نظر خارج می شوند.

لیپوساکشن

توصیه های قبل از لیپوساکشن

اگر تصمیم به لیپوساکشن دارید، جراح به شما دستورالعمل هایی در مورد چگونگی آماده شدن برای جراحی را می دهد. این ممکن است شامل رژیم غذایی و محدودیت های الکل باشد. همچنین انجام آزمایشات برای تعیین سلامت عمومی بدن نیاز است.

حتما اگر بیماری دارید و یا جراحی خاصی انجام داده اید به جراح خود بگویید همچنین اگر آلرژی دارید یا داروهایی مصرف می کنید، از جمله مکمل های بدون مکمل و گیاهی. او به احتمال زیاد توصیه می کند که چند هفته قبل از عمل جراحی، داروهای خاصی مثل تهیه کننده های خون و برخی داروهای ضد درد مصرف کند.

لیپوساکشن در کلینیک و بیمارستان

لیپوساکشن شما ممکن است در مطب دکتر یا مرکز جراحی انجام شود. اطمینان حاصل کنید که جایی که شما در حال انجام آن هستید، معتبر و شناخته شده و همچنین دارای مجوزهای لازم  برای رعایت استانداردهای ایمنی و پزشکی داشته باشند.

با انجام عمل این جراحی لاغری شما مقدار زیادی چربی از دست داده اید، باید عمل جراحی را در یک کلینیک معتبرو یا بیمارستان انجام دهید، تا اگر نیاز به بستری شدن داشتید امکانات و شرایط لازم وجود داشته باشد.

مطالب مرتبط:

مزایای لیپوماتیک

مزایای لاغری با لیپوماتیک

خارج کردن چربی از اندام ها با کم ترین عوارض از روش های زیبایی برای لاغری اندام ها استفاده بسیار زیادی میشوند. جراحی های پیکرتراشی برای لاغر شدن موضعی بسیار موثر واقع شده است . افرادی که دچار چاقی در اندام های...

جراحی ترمیمی

جراحی ترمیمی

جراحی ترمیمی بینی افراد به دلایل بسیاری ممکن است تحت عمل جراحی قرار بگیرند. گاهی جراحی های انجام شده به دلایل مختلف نیاز به تکرار عمل و یا انجام عمل های مکمل دارند. هیچ قسمتی در جراحی زیبایی مهم تر از جراحی...