کاشت مو ، کاشت ابرو

کاشت موی طبیعی روی سر و صورت

امروزه افراد به هر دلیلی اعم از بیماری، سوختگی و یا سانحه موهای صورت خود را از دست بدهند، جای نگرانی برایشان وجود ندارد. پیشرفت علم و تکنولوژی این شرایط و امکانات رو برای بشر امروزی فراهم کرده است که از روش های درمان دائمی کاشت مو طبیعی روی سر و صورت مثل کاشت ابرو ، کاشت ریش و سبیل و همچنین کاشت مژه استفاده کنند.
علاوه بر این افرادی که به صورت ارثی و یا تحت تاثیر عوامل خارجی موهای صورتشان کم پشت و نازک شده است نیز میتوانند از خدمات کاشت مو ، کاشت ابرو  در کلینیک زیبایی زیر نظر متخصص زیبایی بهره مند شوند.

کاشت مو

ضرورت رشد مو در صورت

برخلاف تصور عموم ، ابرو یا مژه فقط جنبه زیبایی در صورت ندارد بلکه از ورود عرق و باران به چشم جلوگیری می‌ کند. حالت ابرو و موهای آن کمک می ‌کنند که رطوبت به کناره‌های ابرو برود و وارد چشم نشود.
ابرو به همراه مژه برای جلوگیری از ورود نور مستقیم خورشید به چشم هم کارایی دارد. ابرو همچنین بنا به حالت‌های احساسی و هیجانی انسان به همراه دیگر اجزای چهره، شکل مناسب آن حالت را به صورت انسان می ‌دهد.

عمل کاشت مو ، ابرو ، مژه

  • ابتدا ناحیه اهدا کننده که معمولاً پشت سر است، تراشیده و تمیز می‌شود.
  • داروی بی‌حسی در ناحیه اطراف جایی که کاشت قرار است انجام شود، تزریق می‌شود.
  • فولیکول‌های مو پس از اثر کردن داروی بی‌حسی با تکنیک استخراج واحد فولیکولی خارج می‌شود. پیوندهای حاوی یک تا چهار فولیکول برای کاشت استخراج می‌شود
  •  جراح پس از خارج کردن فولیکول‌ها ناحیه دریافت کننده را با تزریق داروی بی‌حسی آماده می‌کند و برش‌های بسیار کوچکی را برای کاشت فولیکول‌ها ایجاد می‌کند.
  • جراح هنگام آماده سازی جهت و زاویه مژه‌ها را در نظر می‌گیرد تا نتیجه کاملاً طبیعی باشد جراح پس از آماده سازی ناحیه دریافت کننده هر بار یک یا دو فولیکول مو را در نقطه مشخص شده قرار می‌دهد.
  • در مورد مژه حدود 40 درصد فولیکول مو معمولاً در هر جلسه کاشته می‌شود تا مژه با تراکم و پرپشتی دلخواه به دست آید.

کاشت مو

دوران بهبودی پس از کاشت

نتایج حاصل از کاشت مو در سر، ابرو و مژه بصورت کامل یا جزئی دائمی بوده، اما برای مشاهده نتایج کامل پس از درمان نیاز به زمان وجود دارد. بلافاصله پس از عمل امکان کبودی و تورم در نواحی اطراف جراحی وجود دارد اما بصورت موقتی بوده وتا نهایتا تا دوهفته دیده میشوند. و پوست نازکی در اطراف ناحیه کاشت شکل میگیرد سپس موهای کاشته شده شروع به جوانه زدن و رشد میکنند.

بانک مو در کاشت مو، ابرو، مژه

برای ریزش موهای جزئی و یا نازک شدن یکی از ابروها، می‌توان از موهای ابروی دیگر، گرافت مو را دریافت کرد. در زنان برای پیوند ابرو می‌توان از موهای پشت گوش و یا موهای بالای ناحیه ران استفاده نمود. در مردان، برای پیوند مو می‌توان از موهای مناطق دیگر پوست استفاده نمود، این موضوع به ضخامت ناحیه مورد نظر اصلی فرد بستگی خواهد داشت.

اهمیت روش صحیح برداشت مو از بانک مو

برداشت مو از یه منبعی با قابلیت و حجم مناسب برای انجام کاشت مو بسیار حائز اهمیت است. از این منبع به عنوان بانک مو یاد میشود.نحوه برداشت صحیح از بانک مو به چند دلیل تعیین کننده در زیبایی و موفقیت پس از عمل  باید در نظر گرفته شود.

برداشت مو از بانک مو نباید به صورت تکه ای انجام شود و ظاهر بدی را در آن ایجاد کند بطوریکه قبل از اینکه ناحیه کم پشت به زیبایی نرسیده ناحیه بانک مو ظاهر نامرتبی پیدا کند.

مورد بعدی که بسیار اهمیت دارد برداشت موهای سالم از بانک مو است. منظور موهایی است که قابلیت پیوند و رشد مجدد در ناحیه مورد نظر را داشته باشد.

کاشت مو

مهارت در کاشت مو

پزشک متخصص زیبایی با تجربه و مهارتی که در زمینه این عمل دارد به شکل نامحسوسی این برداشت مو را انجام میدهد. بطوریکه تراکم مو درآن ناحیه که عموما ناحیه سر میباشد کم دیده نشود. همچنین تشخیص موهای سالم و قابل پیوند با تخصص پوست و مو با اطمینان بیشتری انجام میگیرد تا از عوارض جانبی این عمل زیبایی درمانی کاسته شود.

کاشت مو بدون بانک مو

روش کاشت مو ، کاشت ابرو بدون نیاز به بانک مو ، در واقع عمل ترمیم مو می باشد. در آن از الیاف مصنوعی و یا طبیعی مو جهت ایجاد تراکم مو در ناحیه ی سر استفاده می شود .
در ترمیم مو ، عمل زیبایی کاشت و پیوند مو انجام نشده ، بلکه موهای مصنوعی و یا طبیعی که در انواع رنگ ، حالت ، ضخامت و اندازه موجود هستند ، با چسب های مخصوص و با توجه به نیاز فرد بر روی پوست سر ، زیر پوست سر و یا در بین موهای طبیعی فرد فیکس می شوند.در صورت نیاز به موی بیشترو داشتن تراکم بالاتر از بانک مو های مصنوعی استفاده میکند.

نکات بعد از کاشت مو

بعد از انجام عمل کاشت مو ، کاشت ابرو ، ریش و سبیل و مژه آثار جراحی  تا چند روز باقی است و مسائلی همچون درد، تورم و قرمزی به همراه دارد. شما نیازمند سه تا پنج روز استراحت بعد از کاشت مو هستید، درست است که فردای روز عمل می توانید به کارهای روزمره خود بپردازید اما فراموش نکنید که عمل کاشت موی طبیعی ۴ تا ۸ ساعت طول می کشد.
سعی کنید روزهای اول هرگز در معرض مستقیم نور خورشید قرار نگیرید، زیرا سبب آسیب گرافت های مو می شود و زمان بهبودی کاهش می یابد .

روش های کاشت مو مدرن

در کاشت به شیوه های مدرن مدت زمان عمل جراحی کوتاه تر میشود و دوره نقاهت پس از عمل کمتر میشود . با افزایش مهارت و انجام روش های کم درد تر گرایش به این عمل درمانی زیبایی بسیار بیشتر شده است.

مطالب مرتبط:

کاشت مو به روش سلول های بنیادی

کاشت مو با سلول های بنیادی

درمان قطعی کاشت مو با کشت سلول های بنیادی کاشت مو با سلول های بنیادی از جمله روشهای نوین در امر کاشت مو است. درواقع می توان بزرگترین مشکل زیبایی در مردانی که دچار ریزش مو شده اند را حل کرد. ریزش...

تفاوت کاشت مو با میرو اسکالپ

تفاوت کاشت مو با میکرو اسکالپ

تفاوت کاشت مو با میکرو اسکالپ در چیست؟ واژه اسکالپ  به معنی کف سر و یا پوست سر است اما در واقع به منطقه ی کف سر اصطلاحا اسکالپ گفته می شود و با کاشت مو متفاوت است. تفاوت کاشت مو با...

کاشتد مو

کاشت مو

کاشت مو چگونه انجام میشود؟ در سالهای اخیر کاشت مو از جراحی های بسیار پرطرفدار با جوابدهی بالا بوده است و مشکلات بسیاری را در زمینه زیبایی و سلامتی برطرف کرده است. در واقع کاشت مو به نوعی از جراحی گفته میشود که...

کاشت مو

کاشت مو بدون تراشیدن سر

روش کاشت مو بدون تراشیدن سر شیوه ی کاشت مو با تراشیدن کامل مو ، رایج ترین روش کاشت مو بین همه ی بیماران است . در این شیوه، منطقه ی اهداکننده و گیرنده به طور کامل تراشیده می شود . کاشت مو بدون...

کاشت مو

تفاوت روش کاشت مو fit با fut

عمل جراحی کاشت مو fit در عمل جراحی کاشت مو fit مهم ترین عامل نحوه برداشتن مو از بانک مو است. که تفاوت روش کاشت مو fit با fut در این مرحله زیاد است. در این روش موها بصورت تکی از ناحیه...

قیمت کاشت ابرو

هزینه کاشت ابرو چقدر است ؟

هزینه تقریبی کاشت ابرو ابروهای پرپشت با زیبایی دائمی از خواسته های اکثر افراد بخصوص خانم ها است. از این رو  کاشت ابرو  از عمل های بسیار پرطرفدار در حوضه کاشت و ترمیم مو محسوب میشود. در این عمل جراحی زیبایی ،...

کلینیک کاشت مو

بهترین کلینیک کاشت مو در تهران

ویژگی های کلینیک کاشت مو معتبر افرادی که از کم پشتی موهای خود رنج میبرن به دنبال راه چاره ای برای حل این مسئله هستند. و تقریبا همه به این موضوع واقف هستند که تنها روش دائمی برطرف کردن کچلی سر کاشت...

کاشت مو

تفاوت ترمیم مو با کاشت مو

ترمیم مو چگونه انجام میشود؟ تفاوت ترمیم مو با کاشت مو در این است که ترمیم مو روشی مناسب برای افرادی است که ریزش مو شدید داشته و دچار طالسی شده اند و از طرفی بانک مو مناسبی برای انجام عمل کاشت...

کاشت مو micro fit

جدیدترین روش کاشت مو MICRO FIT

کاشت مو به روش (میکرو MFIT (FIT در میان روش های متنوع کاشت مو همیشه دغدغه یافتن بهترین روش مطرح است. کاشت مو از جراحی هایی زیبایی محسوب میشود که هر ساله متد و روش جدیدتر و کاملا تری به روش های...

روش های کاشت ابرو

روش های کاشت ابرو

کاشت ابرو چگونه انجام میشود؟ پیشرفت علم پزشکی و درخواست های بسیار زیاد از جانب افراد بخصوص بانوان در جهت درمان و زیبایی در سالهای اخیر بسیار چشمگیر است. از جمله این پیشرفت ها میتوان به کاشت ابرو اشاره کرد. روش های...