کاشت مو طبیعی

کاشت مو طبیعی

کاشت مو طبیعی از روش های نوین و دائمی خداحافظی با طاسی و کم پشتی موی سر است. این روش که طی جراحی انجام میشود، قطعی ترین روش برطرف کردن طاسی محسوب میشود.

اصول کاشت مو و عوامل تاثیرگذار در نتیجه این عمل در مقاله دیگری بطور کامل بررسی کرده ایم.

کاشت مو طبیعی

دلایل استفاده افراد از روش های کاشت مو

ریزش مو بسیار شدید و افراد زیادی در مطب های متخصصان پوست و مو، به دنبال راه حلی برای داشتن موهای پرپشت و قطع ریزش مو و نیز راهی برای رویش مجدد موهایشان هستند. از طرفی هزینه های زیادی که در جهت درمان و برطرف کردن ریزش مو و رویش مجدد موهای از دست رفته است بسیار زیاد و کلافه کننده است.

متقاضیان کاشت مو با در نظر گرفتن موارد فوق و همچنین رفتن این مسیر طولانی و پرهزینه معمولا پس از تشخیص مشاور تصمیم به انجام این عمل میگیرند.

عوامل موثر در ریزش مو

به دلایل مختلف همانند بیماری های ارثی، سوانح، استفاده از برخی داروها و یا حتی کمبود آهن، فسفر، کلسیم و روی، به کارگیری پیوند موی طبیعی می باشد که پیوند در نقاط مختلف بدن از جمله سر، ابرو، ریش، سبیل، مژه و نیز نواحی اسکار قابل انجام است.در موارد اندکی از آنها که ریزش مو در حد خفیف باشد، می توان به پزشک متخصص رویش آن را از سر گرفت و با در پیش گرفتن یک رژیم غذایی مناسب و مصرف داروهایی که متخصص آنها را تجویز می کند به رشد مجدد موهای از دست رفته کمک کرد. برگشت مجدد مو فقط در مواردی که دلیل آن، کمبود و فقر برخی عناصر موجود در بدن باشد، ممکن است. هنگامی که ف کردطرد به علت سوانح و یا ژنتیکی به طاسی و یا ریزش شدید مو مبتلا می شود، جهت رویش مجدد موها، راهی به غیر از کاشت مو ندارد.

کاشت مو طبیعی

استفاده از میکرو گرافت در کاشت مو

کاشت مو نخستین بار در سال 1939 توسط پزشک ژاپنی، مطرح شد و بعد از آن در سال 1959 به دست پزشک آلمانی، عملی شد.

در طول این سال هایی که گذشت، راه و روش ها و نیز تجارب مختلفی مورد آزمایش قرار گرفت.

در نهایت، امروزه با به کارگیری تکنولوژی جدید از دسته های کوچکتر مو معروف به میکروگرافت (Micrograft)، استفاده می شود که باعث نتایج رضایت بخش و ظاهری طبیعی شده است .

موضوعی که تا چندی پیش، تصورش هم سخت بوده، هم اکنون به یکی از عمل های جراحی سرپایی و بسیار سبک مبدل شده است که بر پایه برداشت سالم ریشه های موی فرد و کاشت آنها در نقاط مورد نظر فرد، استوار می باشد.

کاشت مو طبیعی

جراحی کاشت مو توسط تیم جراحی

کاشت و پیوند مو این روزها از طریق چند روش متفاوت انجام می پذیرد که بیشتر آنها مطمئن هستند و تا به حال نتایج خوبی نیز دیده شده است و اکثر بیماران از انجام آن رضایت داشته اند.

هرچقدر که این عمل بسیار ساده و بی خطر می باشد، اما رعایت کامل نکات ایمنی و تخصص پزشک برای حفظ سلامت بیمار و به دست آمدن نتیجه مطلوب ضروری است.

به دلیل حساسیت بسیار زیاد، این عمل زیبایی نیاز دارد که به صورت تیمی و گروهی انجام بگیرد.

روش های متداول کاشت موی طبیعی

چنانچه اگر شما نیز داوطلب پیوند مو هستید، اولین گام مهم، پیدا کردن یک جراح با تجربه و مطمئن است تا در مقابل صرف هزینه و همچنین صرف وقت برای جراحی بتوانید نتیجه دلخواه و نیز رضایت بخش را بگیرید.

همچنین لازم است تا شما اطلاعات بیشتر و کامل تری را درباره کاشت مو و روش های آن کسب کنید.

امروزه 2 روش “FUT” , “FIT” جزو رایج ترین روش های کاشت مو به شمار می روند.

می توانید با مشاوره از دکتر خود، مناسب ترین روش را برای خود انتخاب نمایید.

کاشت مو به روش “SUT” نیز یکی از رایج ترین روش های کاشت مو می باشد.

مراحل کاشت مو به طور کلی در روش های مختلف یکی است ولی در جزئیات باهم تفاوتهایی زیادی دارند که در نتیجه عمل بسیار تفاوت ایجاد میکنند.

در کاشت مو طبیعی از چه موهایی استفاده میشود؟

در عمل کاشت مو طبیعی همانطور که از اسمش پیداست از موهای طبیعی در این روش استفاده میشود.

در حالت نرمال موهای طبیعی مورد پیوند از سر خود فرد برداشته میشود.

به ناحیه ای از سر که موها برای انجام عمل کاشت از آنجا برداشته میشوند اصطلاحا بانک مو میگویند.

در موارد خاصی که فرد دچار طاسی کامل است و یا بانک مو قوی و مناسبی ندارد از موهای بدن وی برای عمل پیوند مو استفاده میشود.

کاشت مو طبیعی

بررسی نیاز فرد به جراحی کاشت مو طبیعی

توصیه به مشاوره گرفتن از متخصصین این حوضه نگاه علمی و دقیق به این جراحی است.

کلینیک های معتبر با در اختیار گذاشتن مشاوران مجرب این امکان را برای متقاضیان این روش درمانی زیبایی فراهم میکنند تا فرد با اطمینان بیشتری اقدام به انجام پیوند مو کند.

در بسیاری از موارد مشاوران توصیه نمیکنند که فرد از این روش استفاده کند و تشخیص آنها این است که روش های کم تهاجمی تر و درمانی تری برای آنها وجود دارد تا به نتیجه مطلوب یرسند.

چند نکته مهم که قبل از کاشت مو طبیعی باید در نظر گرفت:

انتظارات خود را مشخص کنید؛ در صورتیکه شرایط موهای خود را در نظر بگیرید و انتظاراتتان پس از کاشت مو مشخص باشد راحت تر میتوانید روش کاشت مو خود را مشخص کنید.

همچنین مشاور کمک بیشتری میتواند به واقع بین شدنتان در این روش کمک کند.

بودجه خود را مشخص کنید؛ روش های مختلفی برای انجام عمل پیوند مو وجود دارد که هزینه های جراحی ها با هم متفاوتند و بستگی به نیاز شما به روش عمل و همچنین بودجه ای شما در نظر دارید تععین میشوند.

تحقیق در مورد کلینیک کاشت موی انتخابی؛ کلینیک کاشت مو اتنخابی شما باید دارای فاکتورهایی مبنی بر معتبر بودن آن باشد.

قاکتورهای کلینیک معتبر کاشت مو

کلینیک معتبر باید دارای مجوزهای رسمی از وزارت بهداشت و درمان همچنین دارای تاییدهای لازم برای انجام روش های در مانی و زیبایی باشد. کادر و تیم جراحی کاشت مو باید از تبحر و تجربه کافی در این زمینه برخوردار باشند.

عوامل موثر در هزینه های کاشت مو

مهم ترین عامل در تعیین هزینه های کاشت مو تعیین روش و متد پیوند مو است.

عامل بعدی میزان موهای ریخته شده و نیاز فرد به تعداد موهای پیوند شونده میباشد.

امکانات و تجهیزات کلیینک، همچنین مهارت و تبحر کادر پزشکی نیز از عوامل دیگر تعیین کننده قیمت کاشت مو میباشد.

مطالب مرتبط:

کاشت مو به روش سلول های بنیادی

کاشت مو با سلول های بنیادی

درمان قطعی کاشت مو با کشت سلول های بنیادی کاشت مو با سلول های بنیادی از جمله روشهای نوین در امر کاشت مو است. درواقع می توان بزرگترین مشکل زیبایی در مردانی که دچار ریزش مو شده اند را حل کرد. ریزش...

تفاوت کاشت مو با میرو اسکالپ

تفاوت کاشت مو با میکرو اسکالپ

تفاوت کاشت مو با میکرو اسکالپ در چیست؟ واژه اسکالپ  به معنی کف سر و یا پوست سر است اما در واقع به منطقه ی کف سر اصطلاحا اسکالپ گفته می شود و با کاشت مو متفاوت است. تفاوت کاشت مو با...

کاشتد مو

کاشت مو

کاشت مو چگونه انجام میشود؟ در سالهای اخیر کاشت مو از جراحی های بسیار پرطرفدار با جوابدهی بالا بوده است و مشکلات بسیاری را در زمینه زیبایی و سلامتی برطرف کرده است. در واقع کاشت مو به نوعی از جراحی گفته میشود که...

کاشت مو

کاشت مو بدون تراشیدن سر

روش کاشت مو بدون تراشیدن سر شیوه ی کاشت مو با تراشیدن کامل مو ، رایج ترین روش کاشت مو بین همه ی بیماران است . در این شیوه، منطقه ی اهداکننده و گیرنده به طور کامل تراشیده می شود . کاشت مو بدون...

کاشت مو

تفاوت روش کاشت مو fit با fut

عمل جراحی کاشت مو fit در عمل جراحی کاشت مو fit مهم ترین عامل نحوه برداشتن مو از بانک مو است. که تفاوت روش کاشت مو fit با fut در این مرحله زیاد است. در این روش موها بصورت تکی از ناحیه...

کلینیک کاشت مو

بهترین کلینیک کاشت مو در تهران

ویژگی های کلینیک کاشت مو معتبر افرادی که از کم پشتی موهای خود رنج میبرن به دنبال راه چاره ای برای حل این مسئله هستند. و تقریبا همه به این موضوع واقف هستند که تنها روش دائمی برطرف کردن کچلی سر کاشت...

کاشت مو

تفاوت ترمیم مو با کاشت مو

ترمیم مو چگونه انجام میشود؟ تفاوت ترمیم مو با کاشت مو در این است که ترمیم مو روشی مناسب برای افرادی است که ریزش مو شدید داشته و دچار طالسی شده اند و از طرفی بانک مو مناسبی برای انجام عمل کاشت...

کاشت مو micro fit

جدیدترین روش کاشت مو MICRO FIT

کاشت مو به روش (میکرو MFIT (FIT در میان روش های متنوع کاشت مو همیشه دغدغه یافتن بهترین روش مطرح است. کاشت مو از جراحی هایی زیبایی محسوب میشود که هر ساله متد و روش جدیدتر و کاملا تری به روش های...

کاشت مو ترکیبی

کاشت مو ترکیبی با تراکم بالا

 کاشت مو ترکیبی روش کامل کاشت مو در بین روش های کاشت مو و متد های رایج ، بیشترین تراکم مو پس از جراحی را در روش ترکیبی ( fit , fut ) میتوان شاهد بود. زیرا در روش ترکیبی، استفاده بهینه...

کاشت مو

مراحل کاشت مو

مراحل کاشت مو به چه صورت است؟ روش های مختلفی برای جراحی کاشت مو بکارگرفته میشود. که هر یک از آنها ویژگی های مخصوص به خود را دارند. اما مراحل کاشت مو در تمام روش های کاشت مو مشترک است. هرچند که...