لیزر موهای زائد

از بین بردن موهای زائد با لیزر

همزمان با رشد و گسترش فن‌آوری‌های مختلف از جمله ليزر در ابعاد گوناگون کار و زندگی انسانها، تغییرات قابل توجهی بوجود آورده است. از لیزر بهره برداری های بسیاری در حوضه های مختلف بخصوص در پزشکی انجام میگیرد. در حوضه زیبایی از این تکنولوژی بیشترین بهره برداری ممکن شده است.استفاده از لیزر برای از بین بردن موهای زائد از دستاوردهای بسیار کاربردی در سال های اخیر است.
لیزر موهای زائد بدن برای بانوان در ناحیه بیکینی، زیر بغل، پاها، و صورت خود انجام گرفته درحالی‌که مراجعین مرد معمولاً به دنبال رفع موهای زائد در ناحیه کمر، سینه، صورت و پاها هستند.

لیزر موی زائد

مدت زمان استفاده از لیزر موهای زائد

تقریبا می توان گفت لیزر کل بدن در یک جلسه دروغی بزرگ است . بدن شما در هر جلسه میزان محدودی اشعه لیزر را می‌تواند تحمل و جذب کند.  پس در هر جلسه لیزر شما تنها این امکان را دارید که چند قسمت از بدن خود را لیزر کنید.
یک نکته اساسی که نباید هرگز فراموش کنید این است که فولیکول‌های مو در حال رشد هستند و بهترین فاصله زمانی بین هر دو جلسه لیزر باید حدود ۴ تا ۶ هفته باشد که در این پروسه زمانی امکان رشد موهای جدید فراهم شده باشد و همچنین موهای سست شده از بین بروند.

مدت زمان جلسات لیزر

هر جلسه بین ۲۰ دقیقه تا یک ساعت زمان خواهد ‌بردو بطور کلی این فر آیند در فواصل 6 تا 12 هفته انجام می گیرد. این فاصلۀ زمانی برای دسترسی به مقدار کافی جذب اشعه ها توسط پوست برای از بین رفتن ریشه مو مورد نیازاست. عملیات بعدی باید در خلال 12 هفته انجام شوند اما فاصله زمانی نباید کمتر از 6 هفته باشد.

انواع دستگاه های لیزرموهای زائد

 • لیزر مو های زائد با IPL
 • لیزر موهای زائد با E-light
 • لیزر موهای زائد با ND-YAG
 • لیزر موهای زائد با الکساندرایت
 • لیزر موهای زائد با دایو

لیزر موی زائد

چه افرادی نباید لیزر کنند

کسانی كه باردار هستند.

کسانی که بیماری‌های عصبی دارند و ممکن است جای لیزرشان را بکنند و دستکاری کنند.

کسانی که به خاطر شغل‌شان مجبورند ساعات طولانی در آفتاب باشند.

همچنین کسانی که در محل مورد نظر، عفونت فعال یا زخم دارند باید تا زمان بهبود عفونت و زخم‌شان صبر کنند.

نکاتی که قبل از انجام لیزر باید رعایت شود

مراجعه کننده نباید موهای زائد خود در ناحیه تحت درمان را برای حداقل شش هفته قبل از لیزر درمانی موم انداخته یا بند بیندازد. در حقیقت انجام این کار باعث می‌شود مو از پیاز آن خارج‌شده و درنتیجه لیزر نمی‌تواند پیازهای مو را برای تخریب شناسایی کند. پس بهتر است شما ناحیه موردنظر را قبل از شروع درمان با تیغ اصلاح و تمیز نمایید.
انجام لیزر در یک کلینیک تخصصی پوست و موی معتبر و دارای مجوز بسیار مهم است. استفاده  از دستگاه های قدیمی حذف موهای زائد میتواند  باعث بروز موهای زیر پوستی شود.

نکاتی که بعد از انجام لیزر باید رعایت کرد

 • استفاده از کرم های ضد آفتاب
 • اسفاده از پمادهای تسکین دهنده تورم و قرمزی
 • دوری از آفتاب و خداحافظی با سولاریوم و اسپری برنزه کننده
 • پرهیز از محصولات پوستی تهاجمی
 • شیو نکردن موهای بدن در طی دوران انجام لیزر
 • پرهیز از دوش گرفتن با آب داغ بعد از لیزر

مدت مشاهده نتایج 

چرخه‌ی رشد موها عاملی ژنتیکی و وراثتی است وبه همین دلیل واکنش افراد به جلسات لیزر موهای زائد براساس ژنتیک افراد متفاوت خواهد بود.

بنابراین مسلم است که برخی افراد در بازه‌ی زمانی بسیار کوتاهی ممکن است به نتیجه‌ی مطلوبی برسند و حتی در بعضی افراد موها برای همیشه ازبین برود.

بنابراین تضمین مدت زمان مورد نیاز برای رسیدن به نتیجه‌ی مطلوب ناممکن خواهد بود.

باید حداقل 2 هفته پیش از اولین جلسه‌ی لیزر موهای زائد، یک پچ تست انجام دهید. با این کار تاحدی متوجه خواهید شد که این روش تا چه حد در از بین بردن موهای زائد شما موثر خواهد بود.

لیزر موی زائد

چه موهایی را لیزر از بین نمی برد؟

با لیزر می‌توان موهایی را که در فاز رشد و تکثیر هستند، تخریب کرد. وقتی مو در فاز استراحت و خواب قرار دارد به دلیل اینکه در این فاز‌ها تکثیر مو صورت نمی‌گیرد، لیزر سبب از بین رفتن این مو‌ها نمی‌شود. هنگامی‌که مو (در فاز رشد) در معرض این اشعه واقع می‌شود، تارهای مو انرژی لیزر را به خود جذب می‌کنند، ولی از آنجایی که مو تحمل قدرت لیزر را دارد، نابود می‌شود.

در هر جلسه از لیزر موهای زائد تعدادی از تارهای مو در فاز استراحت و خواب قرار دارند، بنابراین آن‌ها در یک جلسه تخریب نمی‌شوند و برای از بین بردن آن‌ها به جلسات بیشتری نیاز است. موهای سفید و کرکی به دلیل اینکه فاقد رنگدانه هستند، انرژی لیزر را به خودشان جذب نمی‌کنند. حتی طبق برخی تحقیقات صورت گرفته اگر موهای کرکی تحت تابش اشعه قرار گیرند، امکان تیره و ضخیم شدن آن‌ها وجود دارد

از بین دستگاه های موجود در کلینیک ها، انتخاب بهترین لیزر موهای زائد و کارآمد ترین آنها براساس قدرت نفوذ و ویژگی های دیگر آن تعیین میشود.

مطالب مرتبط:

لیزر موهای زائد

خطرات لیزر موهای زائد

خطرات لیزر موهای زائد پوست برنزه شده لیزر موهای زائد در بسیاری از مواقع  بهترین گزینه برای حذف موهای زائد بدن است . اما توجه به نکات اساسی و خطرات لیزر موهای زائد بسیار حائز اهمیت است. یکی از مهم ترین آنها...

دستگاه لیزر موهای زائد

بهترین دستگاه لیزر موهای زائد

رفع موهای زائد بدن هنگام بکارگیری لیزر در جهت حذف موهای زائد، فولیکول مو کاملاً تخریب میشود و امکان رشد مو های زائد در آن ناحیه مورد نظر از بین میرود . این درمان در چند مرحله و طی چند ماه  انجام...