لیزر الکساندرایت

لیزر موهای زائد با الکساندرایت

یکی از محبوب ترین لیزرها برای حذف موهای صورت و بدن لیزر الکساندرایت است. لیزرهای الکساندرایت تجهیزات قدرتمندی هستند و فقط باید توسط یک متخصص آموزش دیده استفاده شوند، بنابراین آنها اغلب در کلینیک زیبایی تحت عنوان خدمات زیبایی کاربرد دارند. در حال حاضر دستگاه های حذف لیزر خانگی لیزر حاوی لیزر Alexandrite وجود ندارد.

لیزر الکساندرایت

لیزر Alexandrite یک نوع لازار (تقویت نور توسط تابش اشعه) است که نور انرژی بالا را از طریق یک کریستال الکسانریت منتشر می کند. به عنوان نور از طریق کریستال الکساندریت عبور می کند، پرتو نور 755 نانومتر تولید می شود.

توجه: طول پرتو نور تعیین می کند که لیزر نفوذ می کند تا چه حد به داخل پوست است. رنگ نور لیزر قرمز است.

لیزر الکساندریت را می توان در حالت سوئیچ Q تنظیم کرد، که باعث می شود لیزر یک پرتو پر انرژی از نور در پالس های کوتاه تولید کند. این چیزی است که آن را برای حذف موهای زائد بسیار موثر است.

تاثیرات لیزر الکساندرایت

با لیزر Alexandrite، میزان ریزش مو حدود 70٪ است. بعد از تعداد توصیه شده از درمان – معمولا بین 6 تا 8 برای موهای نازک تر و یا 8 تا 12 برای موهای ضخیم تر و تیره تر وجود دارد. مطالعات بالینی برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اثربخشی کاهش مو.

این همچنین سریعترین لیزرهاست و حجم کمتری از موها را در جلسات کمتری از بین می برد. برای بیماران علاقه مند به درمان مناطق بدن بزرگتر (مانند معده، سینه، پشت، شانه ها یا پاها)، اغلب توصیه می شود از لیزر Alexandrite استفاده کنید.

لیزرهای الکساندریت یکی از تنها لیزرهای توصیه شده برای درمان هیپرتوکوزیس هستند که همچنین به عنوان “سندرم آمبراس” شناخته می شوند.

کاربردهای دیگر لیزر الکساندرایت

علاوه بر حذف مو، این لیزر برای موارد زیر استفاده می شود:

  • درمان لکه های سنی
  • درمان ورید عنکبوت
  • درمان علائم عروقی
  • حذف تاتو

مزایای لیزر الکساندرایت

این لیزر کارآمد لیزر برای استفاده با تمام انواع مو و پوست است، زیرا لیزر برای انواع پوست تیره تر مانند سایر لیزر ها تاثیر نمی گذارد. همانند تمام لیزرهای دیگر، بهتر است با پوست سفید و بسیار سبک باشد و موثرتر از موهای نازک و نازک است که بسیاری از انواع لیزر دیگر نمی توانند از بین بروند.

طول موج نور منتشر شده از لنز Alexandrite به راحتی توسط ملانین (سلول های رنگدانه) در موهای شما جذب می شود که باعث می شود که این سلول ها گرم شود و در نهایت نابود شود.

الکساندرایت

نتایج لیزرالکساندرایت

در آزمایش های اولیه توسط FDA که برای بازاریابی در سال 1997 ارائه شد، بر روی 126 نفر مورد ازمایش  برای انجام کارایی  لیزر الکساندرایت آزمایش انجام شده است. مطالعات جهانی به این نتیجه می رسند که لیزر به عنوان یک روش موثر برای حذف مو.

طبق ازمایش طی یک دوره 15 ماهه با تکنولوژی پالس الکساندریت و زمان بین جلسات در طول درمان بین 3 هفته تا 4 انجام شد.

نتایج حاصل از این تحقیق به طور متوسط ​​سه ماه پس از درمان نهایی، میزان اثر بخشی لیزر  88٪ موفقیت در حذف موهای زائد را نشان داد.

عوارض جانبی درمان با لیزر الکساندرایت

  • وجود درد در حین درمان که معمولا برای کم کردن درد از وسایل سرمایشی خنک کننده پوست و در صورت لزوم از پماد بی حسی استفاده می کنند.
  • قرمزی، ورم و خارش بلافاصله پس از عمل بروز می یابد و تا چند روز ادامه دارد.
  • رنگ دانه های پوست به ندرت پیش می آید که مقدار زیادی انرژی نورانی جذب کنند، ممکن است که در این حالت پوست بیمار دچار تاول شود که بعد از چند روز این تاول ها خود به خود برطرف می گردد.
  • تغییر رنگ دانه های پوست ممکن است که در اثر لیزر سلول های رنگدانه پوست دچار آسیب بشود. به این ترتیب لکه های تیره رنگ و یا روشن تر را بر پوست ظاهر کند.
  • ممکن است که در ۱۰ درصد بیماران کبودی هایی مشاهده شود که معمولا بعد از چند روز کبودی ها خود به خود از بین می روند.
  • عفونت باکتریایی برای درمان یا پیشگیری از عفونت زخم معمولا پزشک استفاده از آنتی بیوتیک را تجویز می کند.

مطالب مرتبط:

لیزر موهای زائد

خطرات لیزر موهای زائد

خطرات لیزر موهای زائد پوست برنزه شده لیزر موهای زائد در بسیاری از مواقع  بهترین گزینه برای حذف موهای زائد بدن است . اما توجه به نکات اساسی و خطرات لیزر موهای زائد بسیار حائز اهمیت است. یکی از مهم ترین آنها...

دستگاه لیزر موهای زائد

بهترین دستگاه لیزر موهای زائد

رفع موهای زائد بدن هنگام بکارگیری لیزر در جهت حذف موهای زائد، فولیکول مو کاملاً تخریب میشود و امکان رشد مو های زائد در آن ناحیه مورد نظر از بین میرود . این درمان در چند مرحله و طی چند ماه  انجام...