لیزر دایود

لیزر موهای زائد دایود

رشد موهای زائد بدن و صورت به شکل دائمی و بیشتر از موهای ابرو، مژه و سر است و حذف آنها مدام دغدغه بوده ولی در چند دهه اخیر روش هایی بسیاری برای رفع این مسئله صورت گرفته است.استفاده از لیزر ها از جمله روش های حذف موهای زائد به شکل دائمی است. در بین لیزر های استفاده شده در این سالها لیزر دایود یکی از محبوب ترین لیزرهاست.

لیزر دایود میتواند در لیست بهترین دستگاه های لیزر موهای زائد قرار بگیرد.

لیزر دایود

مزیت لیزر دایو

این فرآیند معمولا برای خلاص شدن از موهای زائد بدن از پاها، صورت، زیر آرنج یا منطقه بیکینی استفاده می شود. بیشتر متخصصان پوست توصیه می کنند که این روزها برای حذف موهای زائد، دایود، لیزر موثری میباشند زیرا نه تنها بسیار ایمن است، بلکه سریع تر به نتیبجه مطلوب میرسیم.

کارکرد لیزر دایود

در درمان حذف موهای زائد با دایود، یک تکنسین پوست شات دستگاه لیزر را به پوست شما فشار می دهد. انرژی نور از سر دستگاه به داخل فولیکول های مو رسیده و وارد پوست می شود. نور لیزر سبب آسیب دائمی به فولیکول های مو شده و تمایل به رشد آن را از بین می برد. در حذف موهای زائد با لیزر دایود، نور لیزر تنها به طور موثر بر رشد مو تاثیر می گذارد. از آنجا که مو در طول زمان در مراحل مختلف رشد می کند، حذف موی زائد با لیزر دایود نیازمند درمان های متعدد برای نتایج مورد نظر است.

نتایج لیزر دایود

به غیر از درمان و مشاهده نتایج لیزر دایود، الکساندریت ‘alexandrite’ همچنین یک ابزار محبوب برای حذف مو است. اغلب افراد فرض می شود که حذف مو زائد با  لیزر منجر به حذف دائمی مو می شود. این امر تا حدی درست است زیرا بیمار می تواند 90٪ کاهش مو را انتظار داشته باشد. در درمان حذف لیزر دایود یک جایگزین جذاب برای اصلاح، اپیلاسیون، تمیز کردن و یا الکترولیز است. با این وجود ممکن است انتخاب مناسب برای همه نباشد.

لیزر مو زائد

لیزر دایود برای چه کسانی مناسب نیست؟

افراد با پوستی تیره رنگ با رنگدانه های پوستی زیاد مناسب برای درمان حذف مو های زائد با لیزر دایودنیستند. این عمدتا به این دلیل است که  پوست تیره تر گرایش جذب بیش از حد انرژی لیزر را به دنبال دارد که باعث تغییر رنگ پوست بطور موقت و یا حتی تغییر رنگ دائمی پوست می شود. اگرچه پیشرفت در تکنیک های درمان حذف موهای زائد با لیزر دایود اتفاق افتاده است، اما افرادی که دارای پوست تیره تر هستند هنوز برای انجام یک نتیجه مطلوب بهتر است از لیزر موهای زائد دیگر دستگاه ها استفاده کرد. درمان حذف لیزر دایود برای افراد با پوست روشن و موهای تیره مناسب است زیرا آنها نیاز به درمان کمتری دارند و نتایج سریعتری به دست می آورند. همیشه قبل از تصمیم گیری در مورد درمان موهایتان با پزشک متخصص پوست مشورت کنید.

مدت زمان لازم برای حذف دائمی موهای زائد با لیزر دایود

برای لیزر موهای زائد با دایود، معمولا 5 تا 6 جلسه برای رفع دائمی موهای زائد لازم است که فاصله هر جلسات باید بین 3 هفته تا یک ماه باشد. و بعد از تکمیل دوره رفع موهای زائد، فقط بعد از گذشت مدت زمان طولانی، امکان رشد پرز هایی در ناحیه لیزر شده وجود دارد که یک جلسه از بین بردن موردی نواحی کوچک مورد نیازاست.

تفاوت لیزر دایود با دیگر لیزرها

دارای عمق نفوذ بیشتر در نتیجه اثرگذاری مطلوب تر.

به دلیل پالس یکنواخت دستگاه ریسک کاهش می یابد.

لیزر دایود به روشی سریع و موثر ناحیه‌های بزرگتر بدن را با حداقل ناراحتی درمان می‌کند.

دارای خنک کننده سطحی و کم کردن درد ناحیه مورد لیزر

طول موج لیزر دیود بسیار دقیق‌تر است، بنابراین لایه اپیدرم کمتر آسیب می‌بیند

نکات قبل از حذف موهای زائد با لیزر دایود

  •  موهای زائد ناحیه تحت لیزر باید  قبل از انجام تراشیده شود.
  • تا 4 هفته قبل از لیزر موهای زائد، از برنزه کردن (چه با آفتاب، چه با دستگاه ) اجتناب کنید.
  • تا 4 هفته قبل از لیزر موهای زائد، از کندن موهای زائد ناحیه مد نظر با استفاده از موچین، موم، موبر و یا انجام الکترولیز اجتناب شود، ولی اصلاح با تیغ مجاز است.
  • تا 6 ماه قبل از لیزر موهای زائد از مصرف آکوتان (برای درمان آکنه) اجتناب شود.
  • در هنگام لیزر، قبل ازشروع لیزر آرایش، لوسیون، روغن بدن یا عطر استفاده نشود و جواهرات آویزان نشود.
  • اگر سابقه ابتلا به ویروس تبخال یا آفت را دارید، جهت پیشگیری از بیرون ریختن بیشتر علائم آن، یک روز قبل از جلسه لیزر موهای زائد، درمان دارویی مناسب را انجام دهید.
  • لطفاً قبل از پزشک معالج خود را از مصرف هر گونه دارویی که در حال حاضر مصرف می‌کنید یا تا 4 هفته قبل از جلسه درمان خود مصرف کرده‎اید، آگاه نمایید. برخی داروهای خاص ممکن است پوست شما را هم نسبت به نور خورشید و هم نسبت به نور لیزر حساس‌تر نماید. جهت ایمنی بیشتر، پزشک معالجتان باید از هرگونه داروی مصرفی شما اطلاع داشته باشد.

مطالب مرتبط:

لیزر موهای زائد

خطرات لیزر موهای زائد

خطرات لیزر موهای زائد پوست برنزه شده لیزر موهای زائد در بسیاری از مواقع  بهترین گزینه برای حذف موهای زائد بدن است . اما توجه به نکات اساسی و خطرات لیزر موهای زائد بسیار حائز اهمیت است. یکی از مهم ترین آنها...

دستگاه لیزر موهای زائد

بهترین دستگاه لیزر موهای زائد

رفع موهای زائد بدن هنگام بکارگیری لیزر در جهت حذف موهای زائد، فولیکول مو کاملاً تخریب میشود و امکان رشد مو های زائد در آن ناحیه مورد نظر از بین میرود . این درمان در چند مرحله و طی چند ماه  انجام...