لیزر Elight

لیزر Elight ؛ حذف موهای زائد

لیزر Elight ترکیبی از سه تکنولوژی پیشرفته است: فرکانس رادیویی دوتایی + IPL + تماس با خنک کننده. هنگامی که این سه در یک درمان متحد می شوند، تجربه و نتایج درمان فوق العاده ای قابل انتظار است. این انرژی فرکانس رادیویی می تواند به لایه میانی و عمیق پوست برسد و عمق تماس لیزر با ریشه مو را افزایش دهد. همچنین احساس درد درمقایسه با  IPL کاهش می یابد. و به طور قابل توجهی می تواند نتایج خوبی داشته باشد. علاوه بر این، سیستم خنک کننده ای که در لیزر Elight دخیل است نیز می تواند احساس ناراحتی جذب انرژی فرکانس رادیویی مربوط به ملانین را کاهش دهد.  بنابراین، درمان با لیزر ELight می تواند نتایج خوبی در مو نرم و یا نازک به دست آورد.

لیزر موهای زائد در کلینیک زیبایی و زیر نظر کادر آموزش دیده و مجرب باید انجام شود.

لیزر elight

موارد استفاده از لیزر Elight

  • برطرف جای بریدگی، لکه های آفتاب سوختگی ، افتادگی پوست و جای آکنه
  • کاهش منافذ بازپوست
  • افزایش متابولیسم پوست
  • جوانسازی پوست؛ چین و چروک های صورت ، رنگدانه ها و ضایعات عروقی را حذف میکند.
  • حذف مو؛ حذف مو در هر قسمت از بدن
  • سفت کردن پوست، انعطاف پذیری پوست را بهبود می بخشد

نکات قبل از انجام لیزر Elight

سعی کنید در معرض نور خورشید قرار نگیرید. استفاده از وکس، موچین، بند یا الکترولیز از ۶ ـ ۴ هفته قبل از درمان ممنوع است. موهایی را که بین دو جلسه درمان درمی‌آید، می‌توانید با تیغ بتراشید یا کوتاه کنید، به خاطر داشته باشید که باید صبر کنید تا موها کاملاً دربیاید، بنابراین سعی کنید آنها را تا سطح پوست کوتاه کنید. موها را از دو تا سه روز قبل از درمان نتراشید، تا پزشک پرپشتی موهای باقیمانده و میزان پوشش ناحیه را مشخص کند.

از بین بردن موهای زائد با دستگاه ایلایتابتدا پزشک ناحیه درمان را تمیز و ضدعفونی می‌کند و اگر ناحیه بسیار حساس باشد، ژل بی‌حسی بر روی آن زده می‌شود. تمام افراد حاضر در اتاق درمان باید عینک محافظ مخصوص به چشم بزنند تا لیزر به چشم‌شان آسیب نزند.
پس از آن که ژل بی‌حسی اثر کرد، پزشک پرتو نور با انرژی بالا را روی ناحیه مورد نظر متمرکز می‌کند. هرچه ناحیه درمان بزرگتر باشد، لیزردرمانی طولانی‌تر خواهد بود. لیزر بخش‌های کوچک فقط چند دقیقه طول می‌کشد و برای درمان ناحیه‌های بزرگتر به زمانی حدود یک ساعت یا بیشتر نیاز است

عوارض لیزرلیزر Elight

لیزر موهای زائد با دستگاه ایلایت به ندرت عوارض جانبی به دنبال دارد، بااین حال احتمال دارد برخی بیماران با قرمزی و ورم مختصر ناحیه درمان مواجه شوند. البته این عوارض معمولاً ظرف چند ساعت برطرف می‌شود. تاول زدن یا کبودی نیز از عوارض بسیار نادر درمان است که عموماً پس از گذشت مدت کوتاهی از بین می‌رود.

همچنین پوست گاهی پس از درمان تغییر رنگ می‌دهد و پس از یک یا دو هفته به رنگ عادی برمی‌گردد. مهم‌ترین مراقبت پس از درمان این است که از نور خورشید دوری کنید و درمان‌های گرمایی، سونا و برنزه کردن را برای مدتی فراموش کنید و استفاده از کرم ضدآفتاب بر روی ناحیه لیزر شده را همیشه با یاد داشته باشید. موهای زائد پس از ۲۰ ـ ۱۴ روز می‌ریزد، دست کشیدن بر روی پوست به ریزش سریع موها کمک می‌کند.

مشاهده نتیجه رفع موهای زائد با لیزر Elight

چون Elight فقط بر موهایی اثر می‌گذارد که در فاز رشد قرار دارند، تعداد جلسات درمانموهای زائد با این روش به رنگ مو، محل آنها و طول سیکل رشد مو بستگی دارد. ناحیه درمان و فاکتورهای ژنتیکی فردی نیز تعیین کننده‌ی تعداد جلسات درمان است. بنابراین نمی‌توان تعداد جلسات دقیق درمان را اعلام کرد. در مجموع انتظار می‌رود که نتیجه مطلوب پس از 8 ـ 6 جلسه درمان به دست بیاید. آسیب‌های ناشی از نور خورشید پس از فقط چند جلسه درمان می‌شود، حال آن که درمان ضایعات عروقی و چین و چروک‌ها پس از 6 جلسه محسوس خواهد بود.

مطالب مرتبط:

لیزر موهای زائد

خطرات لیزر موهای زائد

خطرات لیزر موهای زائد پوست برنزه شده لیزر موهای زائد در بسیاری از مواقع  بهترین گزینه برای حذف موهای زائد بدن است . اما توجه به نکات اساسی و خطرات لیزر موهای زائد بسیار حائز اهمیت است. یکی از مهم ترین آنها...

دستگاه لیزر موهای زائد

بهترین دستگاه لیزر موهای زائد

رفع موهای زائد بدن هنگام بکارگیری لیزر در جهت حذف موهای زائد، فولیکول مو کاملاً تخریب میشود و امکان رشد مو های زائد در آن ناحیه مورد نظر از بین میرود . این درمان در چند مرحله و طی چند ماه  انجام...