لیزر IPL

لیرز موهای زائد با IPL

لامپ های زنون هستند ای پی ال روش محبوبی در برداشتن موهای زائد با استفاده از فلش های که پرتو بر سطح پوست میتابند و باعث تضعیف موهای زائد ناحیه مورد نظر میشوند. لیزر IPL  با پالس نوری شدید جهت حذف موهای صورت، پاها، پشت بصورت آرام و بی خطر استفاده می شود. پالس های نوری با تمرکز روی فولیکول موها موجب ایجاد گرما و تخریب آن ها بدون سوختگی و یا آسیب به پوست می شوند. لیزر حذف موی IPL سریع و کاملا بدون درد است. عوارض جانبی کم دارد. ولی می تواند شامل قرمزی و تورم در محل درمان باشد که به سرعت برطرف می شوند.

لیزر IPL

نحوه کار IPL

یک محفظه فلزی که در داخل آن، یک دستگاه الکترونیک هوشمند، و یک لامپ تولید کننده نور پالسی شده شدید (فیلترشده ضربانی) که طول موجهای ایجاد شده توسط لامپ را به طرف هدف مورد نظر شلیک می کند، در آن تعبیه شده است. یک سیستم ایجاد کننده برودت و سرما که با ایجاد سرما در محل درمان، مانع از ایجاد التهاب، تورم، قرمزی یا زخم روی پوست شده و توسط این سیستم سرمایش، اپیدرم پوست از حرارت ایجاد شده توسط IPL محافظت می شود. دامنه طول موج های این نور فیلتر شده ضربانی توسط لامپ یاد شده در گستره وسیعی بوده و پخش و توزیع این طول موج ها از حوالی نور قابل رویت تا نور مادون قرمز ادامه می یابد و طیف آن از ۳۰۰ تا ۱۲۰۰ نانومتر است.

موارد استفاده از لیزر IPL

دستگاه IPL روش محبوبی جهت برداشتن موهای زائد وجوان سازی پوست و روشن نمودن لکهای صورت وهم چنین آثار سطحی جوش های صورت (آکنه ) می باشد. دستگاه IPL لیزر نیست اما کارایی و عملکرد مشابه دارد. ارزانتر است و سریعتر عمل می کند. دستگاه IPLبا پالس نوری شدید جهت حذف موهای صورت، پاها، پشت و پوبیس بصورت آرام و بی خطر استفاده می شود. پالس های نوری با تمرکز روی فولیکول موها موجب ایجاد گرما و تخریب آن ها بدون سوختگی و یا آسیب به پوست می شوند. دستگاه حذف موی IPL سریع وکاملا بدون درد است. عوارض جانبی کم است ولی می تواند شامل قرمزی و تورم در محل درمان باشد که به سرعت برطرف می شوند. کاندیدهای مناسب جهت IPL افراد دارای پوست روشن و موی تیره می باشند، زیرا IPL پیگمان درون فولیکول مو را مورد هدف قرار می دهد.

طول دوره لیزر

در روش های حذف موهای زائد با استفاده از لیزر با تضعیف موهای ناحیه مورد نظر در طی چند مرحله میتوانیم به نتیجه مد نظر نزدیک شویم ولی باید در نظر داشته باشیم حذف موها بطور کامل به عوامل بسیاری از جمله :

مقاومت موهای زائد

انجام لیزر بطور منظم

استفاده از دستگاه های سالم و پرقدرت

این تکنیک در چه نقاطی از بدن قابل استفاده است؟

تمام مناطق بدن می تواند تحت درمان با IPL قرار بگیرند و هیچ تفاوتی هم بین زنان و مردان از این لحاظ وجود ندارد.انواع پوست ها و انواع مو با رنگ های متفاوت می تواند تحت تأثیر این درمان قرار بگیرد.البته به علت تراکم ملانین در پیاز موهای تیره، افرادیکه دارای پوست روشن و موهای تیره هستند پاسخ درمانی بهتری به این تکنولوژی میدهند. در افرادی که پوست تیره تری دارند به دلیل اینکه رنگدانه های ملانین موجود بیشتری در سطح پوست دارند موجب جذب مقداری از انرژی نورانی می شوند لذا انرژی کمتری را به پیاز مو انتقال داده، بنابراین نیازمند جلسات بیشتری برای درمان هستند.

کاربرد لیزر ای پی ال

  • حذف موهای زائد
  • درمان پوستهای خشک با چروک ریزسطحی و جوانسازی پوست
  • افرادی که قرمزی پوست گونه و بینی دارند
  • درمان آکنه های ملتهب و قرمز
  • پوستهای چرب با منافذ باز
  • کم کرن قرمزی پس از بهبود جوش
  • کم کردن کک و مک وآسیب های پوستی ناشی از آفتاب
  • درمان تالنژکتازین
  • درمان بیماری پوستی روزاسه
  • اسکارهای (فرورفتگی) ناشی از جوش

کلینیک زیبایی و کاشت مو ستاره ایران نوین خدمات لیزر موهای زائد را با در اختیار داشتن اخرین تکنولوژی در این زمینه و کادر مجرب ارائه میدهد.

مطالب مرتبط:

لیزر موهای زائد

خطرات لیزر موهای زائد

خطرات لیزر موهای زائد پوست برنزه شده لیزر موهای زائد در بسیاری از مواقع  بهترین گزینه برای حذف موهای زائد بدن است . اما توجه به نکات اساسی و خطرات لیزر موهای زائد بسیار حائز اهمیت است. یکی از مهم ترین آنها...

دستگاه لیزر موهای زائد

بهترین دستگاه لیزر موهای زائد

رفع موهای زائد بدن هنگام بکارگیری لیزر در جهت حذف موهای زائد، فولیکول مو کاملاً تخریب میشود و امکان رشد مو های زائد در آن ناحیه مورد نظر از بین میرود . این درمان در چند مرحله و طی چند ماه  انجام...