لیزر موی زائد با ND YAG

لیزر موهای زائد با دستگاه لیزر ND YAG

ليزر از تکنيک هاي جديد سال های اخیر است که در درمان و رفع بسياري از بيماري هاي پوستي از جمله هيرسوتيسم(پرموییی) براي کاهش موهاي ناخواسته موفق بوده است. همچنین برای از بین بردن موهای زائد که بطور طبیعی رشد میکنند ولی ازاردهنده هستند بسیار موثر واقع شده است.
لیزرهای ND YAG با طول موج طولانی برای پوست های تیره تر مورد استفاده قرار می گیرند. این دستگاه به دلیل کارایی عالی که برای حذف موهای زائد دارد عوارض بسیار کمتری نسبت به الکترولیزر داشته و این شاخصه باعث ترجیح آن در مقابل لیزر های دیگه شده است .

لیزر مو های زائد

نکات مهم در استفاده از لیزر

  • بیمار باید در طول جلسه درمان، از محافظ چشم (پوشش پرده یا عینک ایمنی) استفاده کند.
  • درمان با لیزر یگ برای بسیاری از بیماران حسی مانند تکان خوردن یک نوار لاستیکی در برابر پوست را با ارسال هر پالس از سوی دستگاه شبیه سازی می کند.
  • در مواردی ممکن است برای کاهش درد بیهوشی موضعی به منطقه اعمال شود؛ هرچند به طور معمول این کار لازم نیست.
  • معمولا خنک کننده سطح پوست در طول انجام کار استفاده می شود. البته در برخی از دستگاه های لیزر، خنک کننده به صورت پیش فرض وجود دارد.
  • ممکن است بلافاصله پس از انجام لیزر YAG برای تسکین ناحیه تحت درمان، از کمپرس یخ استفاده شود.
  • تا چند روز اول پس از انجام لیزر مراقبت زا منطقه لیزر شده ضروری است. جلوگیری از خراش یافتن منطقه و عدم استفاده از لایه بردارها مهمترین موارد این مراقبت هستند. در این زمینه بنا به تشخیص پزشک پانسمان منطقه ممکن است به جلوگیری از سایش ناحیه تحت درمان کمک کند.
  • در طول دوره درمان و بهبودی پس از انجام لیزر یگ فرد باید از قرار گرفتن در معرض نور مستفیم آفتاب خودداری کند.

کاربرد دیگر لیزر ND YAG

اختلالات پوستی گوناگونی می تواند با پرتوهای این لیزر درمان شود. تشخیص شرایط استفاده از این نوع لیزر با توجه به وضعیت بیمار و با تشخیص پزشک انجام می شود. اما به طور کلی موارد زیر از ناهنجاری هایی است که توسط لیزر یگ قابل درمان است.

لیزر ND YAG

استفاده از خدمات کلینیکی لیزر ND YAG

لیزر ND YAG از لیزر های پرکاربرد در کلینیک های ارائه دهنده خدمات زیبایی درمانی هستند. این کلینیک ها مجهز به بروزترین دستگاه های لیزر از جمله لیزر ان دی یاگ هستند.
دستگاه لیزر مو الکساندریت و ND YAG برای حذف دائمی موها بسیار تاثیر گذار هستند در صورتی که استفاده همزمان از لیزر های فوق تنهایی توصیه میشود و استفاده همزمان منجر به کارایی بیشتر نمی شود .

مسئله ی دیگری که اکثر بیماران با آن سر کار دارند، درد حاصل از دستگاه لیزر است. در این دستگاه برای کاهش درد از سیستم خنک کننده استفاده می شود که با وزش باد به سمت پوست درد حاصل از دستگاه را به حد زیادی کاهش می دهد. همچنین بعد از انجام لیزر هیچ گونه سوختگی یا سوزشی نخواهید داشت. قبل از انجام لیزر توسط پزشک معاینه می شوید و با شما مشاوره انجام می گیرد. درجه های لیزر بر روی پوست شما تماما توسط پزشک تنظیم می شود. پزشک جلسات بعدی شما را مشخص می کند.

مطالب مرتبط:

لیزر موهای زائد

خطرات لیزر موهای زائد

خطرات لیزر موهای زائد پوست برنزه شده لیزر موهای زائد در بسیاری از مواقع  بهترین گزینه برای حذف موهای زائد بدن است . اما توجه به نکات اساسی و خطرات لیزر موهای زائد بسیار حائز اهمیت است. یکی از مهم ترین آنها...

دستگاه لیزر موهای زائد

بهترین دستگاه لیزر موهای زائد

رفع موهای زائد بدن هنگام بکارگیری لیزر در جهت حذف موهای زائد، فولیکول مو کاملاً تخریب میشود و امکان رشد مو های زائد در آن ناحیه مورد نظر از بین میرود . این درمان در چند مرحله و طی چند ماه  انجام...