مشاوره تغذیه

مشاوره تغذیه و لاغری

مشاوره تغذیه با تکیه بر علم و شناخت کامل بدن و عملکرد اندام ها نیاز های بدن را میشناسد. همچنین اطلاع از میزان انرژی مورد نیاز بدن هر فرد از طریق تغذیه در طول روز میتواند کمک بسیار زیادی در رسیدن به هدف تناسب اندام به شکل اصولی و سریع کند. هر فرد بنا بر نیاز خود رژیم غذایی منحصربه فرد نیاز دارد.

علم تغذیه

در واقع تغذیه یک شاخه شناخته شده علمی است که به بررسی غذا و مواد مغذی که از آنها به دست می آید، مربوط می شود. سلول ها نه تنها به دلیل اکسیژن بلکه به دلیل مواد معدنی مختلف، ویتامین ها و آنزیم ها از مواد غذایی که فرد مصرف می کند، زنده ماندن. با این حال، غذا نیز می تواند منبع بسیاری از مشکلات متابولیکی باشد؛ زیرا آنها می توانند حاوی افزودنی ها، مواد نگهدارنده و سایر مواد تشکیل دهنده ای باشند که ممکن است برای سلول ها ناسالم باشد.

لاغری

هدف از مشاوره تغذیه

هدف اصلی مشاوره تغذیه این است که اطمینان حاصل کنید که مواد مغذی مورد نیاز برای حفظ سلامت و تناسب اندام بدن خود را دریافت میکنید. افراد مبتلا به چاقی های مزمن و همچنین بیماری هایی که کنترل و بهبود آنها به رژیم غذایی مناسب وابسته است می توانند از خدمات تغذیه ای بیشترین بهره را ببرند.

خدمات مشاوره تغذیه

خدمات مشاوره ممکن است توسط متخصص تغذیه ارائه میشود. زیرا آنها ملزم به حداقل 4 سال آموزش در دانشگاه برای کسب علم کافی در این زمینه هستند و پس از تحصیل نیز ملزم به کارآموزی و کسب تجربه کافی به شکل عملی می باشند تا بتوانند مجوز درمان و کمک به سلامت افراد را کسب کنند. با این حال، نیاز به متخصص تغذیه می تواند از کشور به کشور، حتی دولت به دولت متفاوت باشد. هر چه جوامع صنعتی تر و سبک زندگی ها ماشینی تر باشد نیاز به مشاوره تغذیه بیشتر حس میشود.

تاثیر مشاوره تغذیه در لاغری

مشاوره تغذیه با در اختیار داشتن علم و اطلاعات لازم در مورد هر فرد میتواند به رسیدن به لاغری و سلامت فرد کمک زیادی کنند. ارائه خدماتی مانند:

رژیم غذایی
ارزیابی بهداشت شخصی

ارزیابی سلامت شخصی افراد از طریق معاینه و انجام یکسری از آزمایشات در اختیار مشاوره تغذیه قرار می دهند تا اطلاعات لازم برای مدیریت سلامت آنها را به طور موثری فراهم کند. این امر به افراد کمک می کند تا از وقوع مشکلات بهداشتی جلوگیری کنند. علاوه بر این، متخصصان سلامت به دقت به شناسایی مسئله سلامت شما میپردازند و پس از اطمینان از وضعیت جسمانی شروع به هدف گذاری نسبت به مسئله شما میکنند.

متخصصین تغذیه به شما در تعیین اهداف و ایجاد یک برنامه عملی برای رسیدن به اهداف سلامت و تناسب اندام کمک می کند.

رژیم غذایی مختص هر فرد

مشاوره و متخصصین تغذیه با نظارت بر پیشرفت به طور منظم به شما کمک می کند تا به هدف مورد نظر خود نزدیک شوید، آنها با در نظر گرفتن کالری مورد نیاز بدن هر فرد برنامه های رژیم غذایی شخصی را که کالری شما هر روز باید  مصرف می کنید را مشخص میکنند؛ نه بیشتر نه کمتر.

پیگیری و تعهد

مديريت سلامت تغذیه ای نیاز به پشتیبانی دارد تا فرد میانه راه دست از حفظ رژیم و درمان خود برنداشته و انگیزه برای ادمه داشته باشد. یک مشاور تغذیه مجرب کاملا به این موضوع واقف است و با ایجاد شیوه ها و خدمات پشتیبانی این شرایط را برای فرد ایجاد میکند تا او در بستر کاملی از انگیزه و برنامه ریزی تغذیه اصولی داشته باشد. پس از رسیدن به وزن و سلامت تغذیه ای متخصص تغذیه با تنظیم و ایجاد تغییرات در رژیم ، این وزن و سلامت بدست آمده را حفظ میکند.

دیگر خدمات مشاوره تغذیه

علاوه بر روش و میزان تغذیه ، مشاوره تغذیه الگوی فعالیت های بدنی و خواب شما را نیز برحسب ویژگی های بدنی هر فرد مشخص میکند.

مطالب مرتبط:

کرایولیپولیز

لاغری موضعی با کرایولیپولیز

کرایولیپولیز چیست؟ برای افرادی که نیاز به لاغر شدن و داشتن اندامی متناسب تر دارند، روش های مختلفی را  در راستای لاغر شدن امتحان میکنند. که هر کدام از شیوه های لاغری ممکن است در کنار لاغر کردن فرد عوارضی نیز به...