لاغری با دستگاه RF

لاغری موضعی با رادیوفرکانسی

اگر قصد لاغر شدن را دارید، حتما با انواع رژیم های غذایی و برنامه های ورزشی مواجه شدید. در کنار همه مزیت های لاغری از این روشها، نمی توان این روشها را بی نقص دانست. مثلا اگر مشکل شما داشتن شکم و پهلو باشد. اگر بخواهید با انواع رژیم و ورزش چربیهای اضافی بدن خود را از بین ببرید، حتما با لاغری صورت و کل بدن مواجه خواهید شد. اینجاست که عناوینی مثل لاغری موضعی، لاغری با دستگاه RF  و یا لاغری با LPG به گوش شما خواهد خورد. اما لاغری با دستگاه RF چیست و چگونه انجام می شود؟

کلینیک لاغری RF

مزیت دستگاه لاغری RF

کار دستگاه لاغری موضعی رادیو فرکانسی (RF) همانند دویدن شما روی تردمیل است. همانطور که شما با دویدن روی دستگه تردمیل سعی می کنید تا با گرم کردن بدن خود چربی ها را بسوزانید. لاغری با دستگاه RF هم به همین شکل است و دستگاه RF با گرم کردن سلولهای چربی باعث آزاد شدن اسیدهای چرب و انتقال آنها به سیستمهای  لنفاوی می شود. با آزاد شدن اسیدهای چرب ار بافت چربی، این بافتها کوچکتر می شوند در نتیجه بدن لاغرتر می شود.

در نتیجه با کمک دستگاه RF چربی موضعی بدن از بین می رود و بدن سفت تر می شود.

دستگاه لاغری RF هر دو لایه پوستی و زیر پوستی را گرم می کند. و در طی روند گرمایش، باعث منقبض شدن فیبر کلاژن پوست می شود.  در نتیجه ی انقباض فیبرها، پوست سفت می شود و ظاهری جوانتر و روشن تر به خود می گیرد. از مزیت های دیگر دستگاه RF این است که بر خلاف لیزر که انرژی نور را جذب لایه های بالایی پوست می کند، انرژی RF به لایه های عمیق تر (زیر عضله) نفوذ کرده و باعث سفتی و بهبود ساختار بافتهای عمیقتر می شود.

نواحی قابل درمان با دستگاه RF

با دستگاه لاغری RF می توان نواحی مختلفی از بدن را درمان و به صورت موضعی لاغر کرد.

از جمله این نواحی می توان به شکم و پهلو و لاغری موضعی ران ، باسن، بالای بازو و … اشاره کرد.

همچین این دستگاه کاربردهایی برای لاغر کردن و از بین بردن چربی های صورت و گردن و رفع غبغب دارد.

استفاده از دستگاه رادیوفرکانسی برای جوانسازی و سفت کردن و لیفتینگ نیز کاربرد دارد.

عوارض جانبی دستگاه RF

اگرچه دستگاه لاغری RF به دستگاهی معروف است که آسیبی به بدن وارد نمی کند. ولی لزوما نمی توان گفت که دستگاه RF دستگاهی بی خطر است. عوارضی همچون قرمز شدن پوست، حساسیت بیش از اندازه در نواحی تحت درمان ، ورم محدود و حتی ایجاد فرورفتگی در پوست از عوارضی هستند.

گاها بعد از استفاده از دستگاه لاغری RF با استفاده از امواج رادیو فرکانسی گزارش شده است.

تعداد جلسات مورد نیاز برای لاغری با دستگاه RF

تعداد جلسات درمان با استفاده از دستگاه RF توسط متخصص تغذیه مشخص می شود. گرچه به افراد و متقاضیان عموما بین 8 تا 12 جلسه توصیه می شود.

مهمترین فاکتور تعیین مدت زمان استفاده از دستگاه رادیو فرکانسی RF با توجه به آستانه درد و قدرت تحمل هر فرد متغیر است. ولی عموما بین 15 تا 60 دقیقه می باشد.

عموما افراد بعد از 4 جلسه می توانند تغییرات پس از درمان را در بدن خود مشاهده کنند. هرچند گاهی نیاز است برای رسیدن به نتیجه مطلوب تعداد جلسات درمان افزایش یابد ولی هرگز فراموش نکنید که قبل از بهره گیری از دستگاه لاغری RF حتما با یک متخصص تغذیه مشورت کنید.

مطالب مرتبط:

کرایولیپولیز

لاغری موضعی با کرایولیپولیز

کرایولیپولیز چیست؟ برای افرادی که نیاز به لاغر شدن و داشتن اندامی متناسب تر دارند، روش های مختلفی را  در راستای لاغر شدن امتحان میکنند. که هر کدام از شیوه های لاغری ممکن است در کنار لاغر کردن فرد عوارضی نیز به...