تزریق بوتاکس

رفع چین و چروک با تزریق بوتاکس

پوست با گذشت زمان و افزایش سن در میانسالی خاصیت ارتجاعی و کلاژن سازی را مانند قبل ندارد. این موضوع باعث میشود خط و خطوطی که به هنگام صحبت ، خندیدن و هر حرکت عضلانی که در صورت انجام میشود به مرور زمان دیگر به حالت اولیه بر نگشته و ایجاد چین و چروک کند. از گذشته تا به امروز تلاش های بسیاری برای به تعویق انداختن روند پیری پوست بکار گرفته شده است. از جمله روش های بسیار موثر و پرکاربرد در جوانسازی پوست ، تزریق بوتاکس است.

بوتاکس

بوتاکس چیست ؟

ماده بوتاکس سم تولید شده توسط باکتری کلستریدیوم بوتولینم است که این سم در غذای فاسد شده نیز توسط باکتری ایجاد شده و کشنده است. اما این سم در کاربردهای پزشکی بسیار مفید و پرکاربرداست. از این سم در ابتدا برای درمان نوعی بیماری چشم استفاده شد اما بعد ها از شکل ضعیف شده این سم را به نام بوتاکس برای از بین بردن خطوط صورت استفاده کردند.

این سم مفید در خدمات زیبایی برای جوانسازی پوست صورت بسیار پرطرفدار است.

برطرف کردن چین و چروک بدون جراحی

در استفاده از روش تزریق بوتاکس از جراحی و یا بیهوشی استفاده نمیشود.

در این روش غیرتهاجمی جوانسازی پوست از سوزن‌های بسیار ریز برای تزریق بوتاکس به منطقه مورد نظر استفاده می‌شود. تزریق بوتاکس در کل فقط چند دقیقه طول میکشد و با بی حسی موضعی نقاط  مشخص شده تزریق انجام میشود.

در مواقعی، ممکن است قبل از تزریق بوتاکس، ناحیه تحت درمان را سرد کنند.

تزریق بوتاکس درد چندانی ندارد.

تزریق بوتاکس

انواع مختلف بوتاکس

برای از بین بردن چین وچروک‌های صورت از انواع بوتاکس  با برند های مخنلف بکار برده میشود.

دیسپورت متداول ترین نوع بوتاکس  جهت جوانسازی پوست صورت توسط کلینیک پوست و زیبایی استفاده می‌شود.

کاربرد های بوتاکس

بوتاکس برای رفع خطوط خنده، چین و چروک پیشانی، چروک های اطراف چشم و نوارهای ضخیم گردن استفاده می شود.

با این حال، بوتاکس تنها  برای درمان های زیبایی استفاده نمی شود. تزریق بوتاکس برای از بین بردن سردردهای میگرنی، عرق کردن بیش از حد (هیپریدروزی)، اسپاسم عضلانی در گردن (دیستونی گردن رحم)، تیک های چشمی (بلکوسپاسم) و تنبلی چشم (استرابیسم) مورد استفاده قرار می گیرند.

نکات قبل از انجام بوتاکس

در تزریق بوتاکس به منظور رفع چین و چروک نیازی به آمادگی چندانی نیست.

همانطور که گفته شد این روش غیر تهاجمی و کم عوارض نسبت به روش های جراحی است. فقط قبل از درمان باید از مصرف داروهای آسپرین یا ضد التهابی جلوگیری کنید. تزریق بوتاکس معمولا توسط یک متخصص سرپایی در آسایش و حفظ حریم خصوصی یک مرکز پزشکی توسط متخصصین پزشکی آموزش دیده و با تجربه انجام می شود.

نحوه عملکرد بوتاکس در رفع چین و چروک

در روش رفع چین و چروک با بوتاکس، تزریق به عضلات ناحیه مورد نظر ، جایی که انسداد عصب را به بافت های اطراف متصل می کند انجام میشود. فعالیت عضلانی که موجب خطوط افتادگی می شود، کاهش می یابد در نتیجه خطوط دیگری در آن ناحیه ایجاد نمیشود. به طور معمول طی چند روز جای تزریق بطور کامل بهبود خواهد یافت. بوتاکس نیاز به دو تا چهار روز دارد تا به انتهای عصب سلول ها برسد و فعالیت آن ناحیه را غیر فعال کند. حداکثر اثر معمولا در حدود 10 تا 14 روز اتفاق می افتد. بنابراین، هر تاثیری که دو هفته پس از تزریق بوتاکس به دست می آید، باید حداکثر تأثیری باشد که در رفع چین و چروک گذاشته است.

تزریق حدود 10 دقیقه طول می کشد و پس از آن نباید خرابی داشته باشید.

نتایج تزریق بوتاکس

با توجه به انتظارات از تزریق بوتاکس برای رفع چین و چروک با استفاده از انجام درمان های تزریق بوتاکس، معمولا باید هر 3 یا 4 ماه برای تداوم نتایج تزریق تکرار شود.

با تکرار تزریق بوتاکس، عضلات ثابت شده و نتایج ماندگارتر میشود.

مطالب مرتبط:

لیفت پوست

لیفت صورت با نخ

لیفت صورت بدون جراحی پوست در اثر افزایش سن و عوامل محیطی دچار آسیب ، چین و چروک و افتادگی میشود. تا چند سال اخیر تنها راه برطرف کردن افتادگی و چین و چروک ها عمیق جراحی پوست تحت عنوان لیفتینگ بود....

زاویه سازی فک

زاویه سازی صورت با ژل یا چربی

زاویه سازی فک داشتن چهره جوان تر و زیباتر از فاکتورهای بسیاری برخوردار است. یکی از آنها صورتی با زاویه های متناسب در نواحی کناری است . از این حیث فرم و زاویه  فک و اطراف آن بسیار به چشم می آیند....