تزریق چربی

تزریق چربی ؛ پرکننده پوست

جوانسازی پوست صورت کار ساده ای نیست و شما نمی توانید روند طبیعی پیری را متوقف کنید، اما می توانید با کم کردن چین و چروک و کم کردن سرعت تشکیل چروک های جدید با آن مقابله کنید. سن، قرار گرفتن در معرض نور خورشید، استعمال دخانیات و دیگر عامل‌ها، چهره را دستخوش تغییر می‌سازد. چند روش متداول برای جوان سازی پوست، برطرف کردن چین و چروک‌ ، اسکارها، تیرگی‌های ناجور و سایر عیب‌های پوست صورت وجود دارد. وش های مختلفی برای جوانسازی پوست وجود دارند که هر یک دارای مزایا و معایب خاص خود هستند.
امروزه تزریق چربی از روش های بسیار پر کاربرد و پرطرفدار محسوب میشود. دلیل استقبال از این روش زیبایی درصد جوابدهی بسیار بالا و کم عارضه است.

تزریق چربی

تزریق چربی چگونه انجام میشود؟

دراین عمل چربی از بخشی از بدن خود بیمار گرفته می‌شود و به ناحیه دیگری در بدن منتقل می‌شود. تزریق چربی عملی ایمن است که برای جوان سازی پوست ، برجسته کردن چانه و گونه‌ها و همچنین زیباسازی پوست دست انجام می‌شود. از آنجایی که در این شیوه از چربی بدن خود بیمار استفاده می‌شود، هیچ واکنش آلرژیکی بروز نمی‌یابد. امکان تخلیه (لیپوساکشن) چربی شکم، ران یا لگن نیز در این عمل وجود دارد. سپس قطره‌های کوچک چربی درون ناحیه‌های بی‌شمار صورت مانند لب، خط خنده، گودی زیر و اطراف چشم، استخوان گونه و خط فک تزریق می‌شود.

ماندگاری تزریق چربی

ماندگاری اثر سلول‌های چربی تزریق شده ماه‌ها تا سال‎ها طول می‌کشد. در این روش جوانسازی پوست با استفاده از بی‌حسی موضعی انجام شده و تنها ظرف یک ساعت انجام می‌شود. بیمار بلافاصله پس از عمل می‌تواند فعالیت روزمره خود را از سربگیرد. ناراحتی جزیی عمل را می‌توان با داروهای خوراکی کنترل کرد، ورم ناحیه درمان نیز پس از چند روز فروکش می‌کند.

برخی بیماران ترجیح می‌دهند چربی تخلیه شده برای استفاده‌های آتی ذخیره شود.

تزریق چربی

کاربرد تزریق چربی

با تزریق چربی قسمت های گوناگون صورت مانند پیشانی، خط خنده، چین و چروک های دور لب و چشم ،گودی و پفی زیر چشم برطرف خواهد شد و به طور کلی با تزریق چربی و تزریق ژل می توان پیری صورت را از بین برد.

در افرادی که پوست صورت دچار افتادگی شده است و تمایل با لیفت صورت ندارند. می توان با این روش تا حدودی این ایراد را برطرف کرده و لیفت صورت را به تاخیر انداخت.

همچنین با این شیوه برجسته سازی گونه ها و لب ها انجام می گیرد که می تواند زیبایی افراد را دو چندان کند. در مواردی که از این روش برای برجسته سازی و یا چین و چروک های عمیق انجام میگیرد، ناحیه مورد تزریق وسیع تر خواهد بود.

چه افرادی مناسب تزریق چربی هستند؟

افرادی که متقاضی جوانسازی پوست با این روش هستند باید از نظر جسمی و روانی سالم باشند و اگر دچار خاصی باشند حتما باید با پزشک متخصص مشورت کنند.

 تزریق چربی در چه نواحی از بدن انجام میشود؟

تزریق چربی در ناحیه صورت سبب ایجاد گونه برجسته‌تر، کاهش و از بین رفتن خطوط خنده می‌شود که تا حدودی هم سبب لیفت (کشیدگی) صورت می‌شود. این روش ممکن است با سایر روش‌های جراحی زیبایی مانند جراحی بینی، کشیدن ابرو و لیفت صورت همراهی داشته باشد. این روش در ناحیه صورت سبب ایجاد گونه برجسته‌تر، کاهش و از بین رفتن خطوط خنده می‌شود که تا حدودی هم سبب لیفت (کشیدگی) صورت می‌شود. پرکردن خطوط خنده، خطوط اطراف دهان و مناطق لاغر فرو رفته مانند دور چشم نیز با چربی قابل انجام است. این روش جوانسازی و پرکننده گی در سایر اعضای بدن مانند پشت دست‌ها، باسن و پستان نیز کاربرد دارد.

چربی از کدام ناحیه بدن برداشته میشود؟

پهلوها، ران‌ها، قسمت‌های داخلی زانو، نشیمنگاه، بخش تحتانی شکم از محل‌های شایع برداشت چربی هستند.

زیرا تجمع چربی در این نواحی زیاد بوده و امکان برداشتن چربی مناسب برای تزریق در سایر اندام های بدن بخصوص در صورت وجود دارد.

برداشتن چربی به چه شکل انجام میشود؟

برداشت چربی به این صورت است که ابتدا موضع برداشت که یک سوراخ کوچک است را قبل از ایجاد سوراخ استریل کرده و سپس با بی‌حسی موضعی و با استفاده از کانول‌های مخصوص چربی کشیده و برداشت می‌شود. در مرحله بعدی چربی به دست آمده را سانتریفیوژ می‌کنیم تا خون و سایر مایعات آن جدا شود و چربی غلیظ‌تر و خالص‌تری به دست آید. در مرحله سوم نیز موضع مورد تزریق استریل و بی‌حس می‌شود. به طور معمول بی‌حسی در ناحیه صورت بهتر است از داخل دهان انجام شود (نظیر اعمال جراحی دندان) و سپس با کانول‌های مخصوص تزریق چربی انجام می‌شود.

چه کسانی نباید تزریق چربی انجام دهند؟

برای انجام دادن تزریق چربی حتما باید به مسئله سلامت روان و مخصوصا جسم توجه کرد. افرادی که

  •  مشکلات انعقادی خون ( مصرف داروهای ضد انعقاد ، هموفیلی و…)
  • اختلالات متابولیسم چربی
  • بیماری های شدید داخلی
  • عفونت حاد یا نارسایی ارگان های داخلی
  • و سابقه ترومبوز وریدهای عمقی پا آمبولی ریوی
  • بیماران بسیار لاغر
  • ضعف شدید در سیستم ایمنی
  •  بیماری عروق کرونر

را دارند نباید از این روش کنند.

مطالب مرتبط:

لیفت پوست

لیفت صورت با نخ

لیفت صورت بدون جراحی پوست در اثر افزایش سن و عوامل محیطی دچار آسیب ، چین و چروک و افتادگی میشود. تا چند سال اخیر تنها راه برطرف کردن افتادگی و چین و چروک ها عمیق جراحی پوست تحت عنوان لیفتینگ بود....

زاویه سازی فک

زاویه سازی صورت با ژل یا چربی

زاویه سازی فک داشتن چهره جوان تر و زیباتر از فاکتورهای بسیاری برخوردار است. یکی از آنها صورتی با زاویه های متناسب در نواحی کناری است . از این حیث فرم و زاویه  فک و اطراف آن بسیار به چشم می آیند....