جوانسازی پوست با لیزر

روش جوانسازی پوست با لیزر

برای جوان نگه داشتن پوست و جوان کردن پوست های افتاده روش های زیادی بکار گرفته شده است. به دلیل اهمیت این موضوع بر اعتماد به نفس و شادابی بیشتر با پیشرفت علم و تکنولوژی در زمینه زیبایی هر روزه به این شیوه ها افزوده میشود. یکی از کم خطرترین روش های جوانسازی پوست استفاده از لیزر هایی با اشعه مخصوص و کنترل شده برای این امر است.

جوانسازی پوست

جوانسازی پوست با لیزر چگونه انجام میشود؟

در روش لیزر درمانی پزشک پرتوهای نور را به صورت ضربانی و نامنظم به سطح پوست می تاباند. این پرتو های نور به نحو دقیق زنجیرهای مولکولی پوست آسیب دیده را به صورت لایه لایه برمیدارد.

این کار را تا زمانی ادامه می دهد که ظاهر یکنواخت، نرم و صاف تری از پوست به دست بیاید .

لیزر جوانسازی پوست صورت و بدن روش مناسبی است، به دلیل اینکه مشکلات کمتری برای رنگدانه های زیرین پوست ایجاد می کند. و همچنین نسبت به روشن کردن پوست با استفاده از روش‌هایی مانند از بین بردن جای زخم آکنه با استفاده از لیزر، بهتر است.

جوانسازی پوست دست با لیزر

پرتوهای لیزر جوانسازی پوست دست و سایر نقاط بدن اپیدرم (لایه ی بیرونی پوست) را از بین می برند و با هدف قرار دادن لایه زیرین پوست با نام درمیس (قسمت حساس و عروقی پوست) و گرم کردن درمیس باعث تحریک رشد کلاژن ها می شود. بعد از بهبود درمان پوست صاف تر و سفت تر می شود .

مدت زمان لیزر جوانسازی پوست

لیزر جوانسازی و زیباسازی پوست معمولا با بی حس موضعی و به صورت سرپائی انجام می شود.

قبل از شروع لیزر درمانی، جراح یکسری درمان هایی را جهت آماده سازی پوست شما با لیزر درمانی انجام می دهد. جراح این درمان ها را به مدت ۶ هفته یا بیشتر قبل از درمان اصلی شروع می کند . این درمان ها هم به نوع پوست شما بستگی دارد و هم به منظور به حدقل رساندن عوارض درمان و به دست آوردن نتایج بهتر و رضایت بخش تر انجام می شود .

مدت زمان لازم برای انجام لیزر جوانسازی و زیبایی پوست در هر جلسه ۳۰ دقیقه تا 1 ساعت است.

چه کسانی برای لیزر جوانسازی پوست مناسب هستند؟

  • لیزر جوانسازی پوست روشی بسیار مؤثر است برای افرادی که پوست آنها دچار خطوط و چین‌وچروک، دورنگی پوست و یا زخم های سطحی صورت مانند اسکار و آکنه شده ، که به درمان‌های ملایم‌تر پاسخ نمی‌دهند.
  • فرد مناسب برای لیزر جوانسازی پوست بهتر است پوست الاستیک و فاقد چربی داشته باشد که مستعد ایجاد زخم پس از آسیب جزئی نباشد. بهتر است که لیزر جوان‌سازی پوست بر روی کسی که فاقد هر گونه سابقه‌ی پزشکی است انجام شود. متقاضی مناسب فردی است که انتظارات واقع‌بینانه برای نتایج حاصل از روش لیزر جوان‌سازی پوست دارد.
  • افراد بارنگ پوست روشن‌تر متقاضی مناسب‌تری برای این روش خاص نسبت به افراد باپوست تیره‌تر هستند زیرا کمتر در معرض خطر عوارض جانبی غیرمنتظره مانند تغییر رنگ پوست دائمی قرار دارند.

جوانسازی پوست

انواع لیزر جوانسازی پوست

  • لیزر  CO2 فرکشنال : درمان قوی‌تر فراهم می‌کند. بنابراین برای درمان خطوط و چین‌ و چروک‌هایی که عمیق‌تر و برجسته‌تر هستند، استفاده می‌شود.
  • لیزر اربیوم :  برای درمان خطوط و چین‌ و چروک ملایم‌تر استفاده می‌شود و این مزیت اضافه را دارد که دوره آن بهبودی کوتاه‌تر است. لیزر اربیوم همچنین برای تحریک کلاژن، سفت و صاف کردن بیشتر پوست مفیدتر است.
  • لیزر فرکسل :  با سایر درمان‌های جوانسازی لیزری که از اربیوم و یا لیزر فرکشنال CO2 استفاده می‌کند کاملاً متفاوت است. از آنجاکه روش‌ لیزری فرکسل غیرتهاجمی است، عوارض جانبی بعد از درمان بسیار کمی وجود دارد.

عوارض جوانسازی پوست با لیزر

  • بازسازی غیر طبیعی در برخی موارد همراه با جای زخم و تغییر رنگدانه‌های پوست همراه است.
  • شدت بخشیدن به اختلال‌های پوستی مثل حساسیت، تاول و تبخال
  • بازگشت احتمالی چروک‌هایی که در اثر حرکت ماهیچه‌های صورت ایجاد شده‌اند

 

مطالب مرتبط:

لیفت پوست

لیفت صورت با نخ

لیفت صورت بدون جراحی پوست در اثر افزایش سن و عوامل محیطی دچار آسیب ، چین و چروک و افتادگی میشود. تا چند سال اخیر تنها راه برطرف کردن افتادگی و چین و چروک ها عمیق جراحی پوست تحت عنوان لیفتینگ بود....

زاویه سازی فک

زاویه سازی صورت با ژل یا چربی

زاویه سازی فک داشتن چهره جوان تر و زیباتر از فاکتورهای بسیاری برخوردار است. یکی از آنها صورتی با زاویه های متناسب در نواحی کناری است . از این حیث فرم و زاویه  فک و اطراف آن بسیار به چشم می آیند....