پی آر پی پوست

جوانسازی پوست با پی آر پی

پیشرفت تکنولوژی به سمت استفاده از شیوه هایی است که بطور طبیعی و با بهره گیری از سلول های بدن خود فرد، درمان و زیباسازی انجام شود. پی ار پی دستارود پیشرفت علم در استفاده از سلول های جدا شده از خون خود فرد است.
پی آر پی پوست (prp) یا پلاسمای غنی از پلاکت یک روش درمان تزریقی جدید و نوین است که برای جوانسازی پوست و بازسازی آن در اثر بیماری‌های پوستی که با بالا رفتن سن ویا وجود زخم‌ها می‌باشند، به کار گرفته میشود.

پی آر پی صورت

روش استفاده از  پی آر پی

درمان و جوانسازی با پی آر پی (prp ) ، از درمان‌های پوستی طبیعی محسوب میشود. چرا که از خون خود بیمار برای برداشت پلاسما ، که غنی از پلاکت می‌باشد، استفاده می‌کند. هنگام تزریق، پلاکت‌های غنی از فاکتورهای رشدی بسیار قدرتمند بوده و سلول‌های بنیادی طبیعی را آزاد می‌کنند که باعث تحریک سلول ها برا احیا و بازسازی بافت پوست میشوند. فاکتورهای رشد و سلول‌های بنیادی تولید کلاژن را افزایش می‌دهند که زیربنای یک پوست جوان، درخشان است.

تزریق پی آر پی برای رفع چین و چروک

روش تزریق پی آر پی بسیاری ایمن است چرا که از سلول‌های خود شما استفاده می‌کند و می‌تواند در هر قسمت از بدن شامل پلک‌ها و مستقیماً زیر چشم‌ها استفاده شود. تزریقات پی آر پی برای رفع چین و چروک، بسیار مؤثر هستند چرا که پوست شل و خطوط باریک روی صورت را یرطرف میکنند. و طبیعی‌ترین نتیجه‌ی ممکن را فراهم می‌آورند. این موضوع به این دلیل است که این روش، پوست را به شرایط اولیه‌ی خود بازگردانده و اساساً آسیب‌هایی را که زمان و محیط ، باعث ایجاد آنها شده‌اند، را برمی‌گردانند.

مدت زمان انجام پی آر پی در کلینیک

هر جلسه درمان با پی آر پی به مدت دو ساعت زمان می برد. فرایند انجام پی آر پی پیچیده است و در کلینیک زیبایی معتبر با امکانات کافی باید انجام گیرد. روش به این صورت است که  چند سی سی از خون بیمار به مانند آزمایش های خونی که به طور معمول از بیماران گرفته می شود  جمع آوری می شود  و درون کیت های مخصوصی ریخته می شود. پزشک با اقداماتی که برروی خون انجام می دهد  غلظت پلاکت را به ۳ تا ۵ برابر مقدار اولیه می رساند . پلاکت ها حاوی عوامل رشد بافتی هستند که در واقع مهم ترین عامل در فرآیند ترمیم و بازسازی بافت ها محسوب می شود.

تاثیر پی آر پی بر پوست

این مواد تزریق شده باعث می شود  تکثیر و تمایز سلول های مختلف پوستی وبافتی شکل بگیرد که به دنبال آن افزایش کلاژن , الاستین ,  ماده بین سلولی و تولید رگ های جدید شکل میگیرد. درنهایت سلول های بنیادی جایگزین سلول های بافت آسیب دیده می شود . تمامی این فرآیند باعث می شود که بازسازی بافت های که به دلایل مختلف به آنها لطمه وارد شده است انجام پذیرد.

مراحل انجام پی آر پی  (PRP )

گرفتن خون از بیمار به میزان معمولا ۵۰-۴۰ میلی لیتربه وسیله  کیت مخصوص پی آر پی (PRP) انجام میشود.

کیت در دستگاه سانتریفیوژ قرار داده  و جدا سازی پلاکت ها و پلاسما از گلبول های قرمز انجام می گیرد و در نهایت پلاکت ها فعال شده و در موضع تزریق می شود.

پی آر پی

مزایای پی آر پی پوست

  • حل مشکلات مربوط به مو که پس از کاشت مو ایجاد می شود
  • درمانهای زیبایی در چهره، گردن، خط سینه،پاها، دستها و بازوها
  • از بین بردن چروکها و حل مشکلات مربوط به عدم قابلیت ارتجاعی پوست
  • درمان جای زخم ها و ترک خوردگی پوست
  • برای افزایش بیش ازحد رنگدانه ها
  • کمبود کلاژن
  • مسطح کردن اتصالات پوستی و زیر پوستی
  • درمان مشکلات ایجاد شده ناشی از اشعه خورشید و تأثیرات آن
  • کمک به پوست برای نو سازی بعد از لیزر و فر آیندهای شیمیایی پیلینگ

کاربرد پی ار پی در نواحی مختلف پوست

تمام نقاط صورت، گردن، ناحیه‌ی پایین گردن و دست‌ها می‌توانند درمان شوند. تزریقات پی آر پی برای چین و چروک‌ها، بخصوص برای درمان پوست چروک اطراف چشم‌ها و پلک‌ها مناسب است. دیگر مناطق بدن که می‌توانند با این روش درمان شوند شامل زانوها، آرنج‌ها، بالای بازو و شکم ناشی از زایمان می‌باشند، در این روش بهبودی تمامی اندام های مورد درمان به سرعت و به سادگی بوده و نتایج قابل مشاهده‌ای را در بر دارد.

تعداد دفعات تکرار پی آر پی

در جوانسازی با پی آر پی در تعداد دفعات باید صورت گیرد. که بسته به میزان انتظار فرد از این روش همچنین شرایط پوست فرد متفاوت است.

در کل بسته به شرایط گفه شده نیاز به تکرار پی آر بین 3 تا 6 مرتبه متغییر استو

پی آر پی برای چه کسانی مفید نیست

تمام افراد نمی‌توانند از درمان پی آر پی بهره‌مند شوند. بیماران دارای اختلالات پلاکتی، وجود عفونت در محلی که قرار است مورد درمان قرار بگیرد، بیماری‌هایی که منجر به تب می‌شوند، بیماران کبدی مزمن و افرادی که با دارو‌های انعقادی درمان می‌شوند نباید از این روش درمانی استفاده کنند.

این روش درمانی و زیبایی در کلینیک زیبایی زیر نظر متخصص پوست باید انجام گیرد.

مطالب مرتبط:

لیفت پوست

لیفت صورت با نخ

لیفت صورت بدون جراحی پوست در اثر افزایش سن و عوامل محیطی دچار آسیب ، چین و چروک و افتادگی میشود. تا چند سال اخیر تنها راه برطرف کردن افتادگی و چین و چروک ها عمیق جراحی پوست تحت عنوان لیفتینگ بود....

زاویه سازی فک

زاویه سازی صورت با ژل یا چربی

زاویه سازی فک داشتن چهره جوان تر و زیباتر از فاکتورهای بسیاری برخوردار است. یکی از آنها صورتی با زاویه های متناسب در نواحی کناری است . از این حیث فرم و زاویه  فک و اطراف آن بسیار به چشم می آیند....